SGK CEZA SORGULAMA VE HESAPLAMA


Kişilerin SGK kapsamında almış oldukları idari cezaların ne türde olduğunu öğrenebilmeleri ve bu doğrultuda ceza sorgulama işlemiyle birlikte tüm hesaplamaları yapabilmeleri E-devlet sistemi üzerinden mümkün hale gelmektedir. Kişiler SGK dahil olmak üzere tüm cezai durumları aynı sistem üzerinden öğrenebilecektir. Zira bu işlemleri yapabilmek için kişilerin muhakkak kendilerine ait bir E-devlet şifresi olması gerekmektedir. Ki e-devlet şifresine sahip olmayan kişilerin direk PTT üzerinden kendilerine şifre alması gerekmektedir. Şifre işlemini tamamlayan kişilerin SGK içerisinde ceza sorgulaması ve cezaya ait olan tüm borçların hesaplanabilmesine ilişkin dökümler alabilmektedir.

E-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapacak olan kişilerin direk https://www.turkiye.gov.tr/4b-borc-durumu olan bağlantıya tıklamaları ve açılan sayfa içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak yeni açılacak olan sayfa içerisinde 11 haneli T.C kimlik numarasını, e-devlet şifresiyle birlikte giriş yapmaları yeterli bir sonuç olacaktır. Yapılan girişler sonrasında sayfa sizi ceza sorgulama alanına götürecek ve tüm borçlarınızı o alanda sorgulayıp, hesaplayabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Ceza ile ilgili işlem yapmak isteyen kişiler bu konuda aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. Bağlantı aracılığı ile kişilerin kolay bir şekilde bilgiye ulaşması sağlanırken, e devlet üyeliğin olması da bu konuda zorunlu tutulmuştur. Online olarak yapılan işlemler ile birlikte sizler de istediğiniz ve ihtiyacınız olduğu an bilgiye ulaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*