SGK E HİZMET


Kişilerin SGK kapsamında yer alması sonucunda her türlü ihtiyaçlarının sonuçlanması ve değişken hususlar içerisinde tamamen ihtiyaca bağlı olarak sorgulamaların yapılması konusunda getirilmiş olan SGK E-Hizmet kapsamı kişilerin en derinden sorgulama yapabilmelerine olanak sağlamakta olup, birden çok işlemleri aynı anda yapabilmesine neden olmaktadır. Kişilerin ilgili hizmet politikasından yararlanabilmesi için derhal E devlet sistemini kullanması gerekmektedir. Ki ilgili sistem tamamen kişiye özel şifre yöntemiyle çalışmaktadır. E devlet şifresine sahip olmayan kişilerin hiç bir şekilde işlem yapabilmesi mümkün değildir. PTT üzerinden en cüzi miktara alınabilecek E devlet şifresiyle 4A, 4B, 4C ve bir çok hizmetlerden yararlanabilmeniz mümkündür.

Kamu dairelerinde yapılabilecek her türlü E-hizmet kapsamından yararlanmak isteyen kişilerin tamamen https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu kısmına giriş yapması gerekmektedir. E-hizmet olarak SGK ile ilgili tüm işlemlerin listesi verilen bağlantı içerisindedir. İhtiyacınıza göre listeden seçim yapabilir, yapmanız gereken işlemleri en kısa yöntem içerisinde takdim edebilirsiniz. Birden çok hizmet dökümü alabilir ve birden çok önemli sorgulamaları aynı sayfa üzerinde herhangi bir ücret ödemeden E devlet şifresiyle sağlayabilmeniz mümkündür.

 

SGK üzerinden online olarak yapılan işlemler pek çok konuda kişilerin online olarak bilgi almasını sağlamaktadır. Sunulan hizmetlerde kişilerin hiçbir şekilde ücret ödemeyecek olması bu konuda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Sizler de sunulan hizmetleri için paylaşılan bağlantı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*