SGK HİZMET BORÇLANMASI


Kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden müstahak durumda olmaları sonucunda çeşitli sebepler ve nitelikler doğrultusunda bir takım borçlanma içerisinde olabilmesi tamamen mümkündür. Kişilerin bu konuda hizmet borçlanmasından yararlanabilmesi için 4A, 4B ve 4C kapsamında yararlanması mümkün olan alanlara istişare etmesi ve hangi alandan hizmet borçlanması almak istediklerini belirlemesi gerekmektedir. Yapılacak olan belirleme işlemlerinden sonra kişiler E-devlet sistemi içerisinde SGK kapsamında oldukları birim üzerinden nasıl bir borçlanmaya sahip olabileceklerine bakarak, her türlü borç dökümünü de bu sayfa üzerinden alabileceklerdir. Kişilerin e-devlet sistemiyle giriş yaparak hizmet borçlanmasından yararlanabilmesi için e-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişilerin PTT üzerinden kendilerine e-devlet şifresi alması gerekmektedir.

E-devlet sisteminden şifre ile giriş yapmak isteyen kişilerin direk şu https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu bağlantıya giriş yapması yeterlidir. Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen GSS kapsamında olan kişilerde hizmet borçlanmasından yararlanabilecektir. Ki bu konumda olan kişilerde aynı adres üzerinden hizmet borçlanmasına göz atabilir. Bağlantıda açılan sayfa üzerinde kimlik doğrulaması yaptıktan sonra tüm alanlara ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Hizmet borçlanması konusunda kişilerin yukarıda paylaşılan bağlantıda olduğu gibi bilgi alması ve işleri kolaylaştırması mümkündür. Sizler de sunulan işlemleri kullanarak bu konudaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz devlet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin üyeliğinin olması mecburidir ve üyelik olmadan herhangi bir işlem yapılamaz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*