SGK SORGULAMA


Devlet güvencesi altında 4A ve 4B bünyesinde yer alan sigortalılık hakları içerisinde bir çok döküm sorgulaması işlemi yapacak olan ve SGK kapsamında yer alabilecek her türlü işlemlere anında ulaşabilecek konseptlere sahip olmak isteyen kişiler muhakkak E-devlet sistemi içerisinde sorgulama işlemi yapması gerekmektedir. E-devlet sistemi tek çatı altında kurulmuş olup Sosyal Güvenlik Kurumu işlemleri dahil olmak üzere bir çok işlemlerin aynı anda yapılabilmesine olanak sağlamış sadece PTT’den alınabilecek kişiye özel olan e-devlet şifresiyle çalışan uygulamalardan birisidir.

Kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu hakkında bir çok alanı sorgulayabilmeleri için almış oldukları e-devlet şifrelerini yanında bulundurmaları ve sorgulama işlemi için https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu adresine giriş yapmaları yeterli olacaktır. Yapılacak olan giriş işlemlerinde karşınıza çıkacak olan liste içerisinde 4A, 4B ve 4C kapsamı içerisinde ihtiyaçlarınızı belirleyerek istenen alana tıklayabilirsiniz. Sorgulamasını yapmak istediğiniz sayfayı açmanızdan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” diyerek yeni bir sayfaya geçiş sağlayabilir bu sayfa içerisinde de 11 haneli T.C kimlik numarası dahil olmak üzere E-devlet şifresini girmeniz yeterli olacaktır.

Sigorta takip edilebilmesi amacıyla belirtilen işlemlerin gerçekleştirilmesi yeterli olacaktır.  Hizmetler aracılığıyla ulaşılacak olan hizmet dökümü sayesinde kişilerin sigorta hakkında merak ettiği bilgiler öğrenilecek ve aynı zamanda sigorta ile ilgili takip işlemleri gerçekleştirilecektir.  Sizler de sunulan adres üzerinden kolay bir şekilde sigorta bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Yapılan işlemlerde herhangi bir ücret ödenmediği gibi tüm bilgiler ücretsiz bir şekilde istenildiği zaman öğrenilebilir durumdadır.  Üstelik sorgulama bilgileri resmi olarak kullanıma sunulduğundan dolayı kişilerin alacağı bilgiler hem resmi hem de güncel olacak.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*