SGK TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ BELGE DOĞRULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan sigorta hizmetlerinde kişilerin e devlet üzerinden sigorta ile ilgili tüm bilgilerine ulaşabilmesi sağlanmıştır. Bu bakımdan kişiler online olarak sorgulamalar yaparak sigorta detaylarını öğrenmesi oldukça kolaydır. Kısa süren giriş işlemleri sonrasında sigorta primlerinden toplam yıl sayısına kadar sigortaya dair tüm detayların öğrenilebildiği e devlet sisteminde kişilerin dikkat etmesi gereken tek detay üyelik girişinin yapılmasıdır. Üyelik giriş yapıldıktan sonra SGK tarafından sunulan tüm hizmetler ücretsiz bir şekilde kullanılabilir duruma gelmektedir.

E devlet üzerinden en çok yapılan sigorta işlemleri SGK tescil ve hizmet dökümü almaktır. SGK tescil ve hizmet dökümü sayesinde kişiler sigortasını takip edebilmektedir. Sigortanın ilk açıldığı tarihten itibaren sorgulama tarihine kadar geçen süre içerisindeki tüm sigorta işlemleri SGK tescil ve hizmet dökümü yapılarak öğrenilebilmektedir. Bu bakımdan gerek iş veren ödeme takibi yapmak gerekse de güncel sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen kişielr SGK tescil ve hizmet dökümü alabilmektedir.

 

Online olarak alınan belgelerin kontrolünün sağlanması için ise e devlet üzerinden SGK tescil ve hizmet dökümü doğrulama hizmeti sunulmaktadır. Alınan belgelerde yer alan kodlar sayesinde kolay bir şekilde SGK tescil ve hizmet dökümü doğrulama yapılabilir. SGK tescil ve hizmet dökümü doğrulama işlemlerinde belgedeki barkodların sistemdeki alanlara girilmesi yeterli olmaktadır. Böylece doğrulma yapılarak belgenin kontrolü sağlanabilir. SGK tescil ve hizmet dökümü doğrulama için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu-belge-dogrulama adresini kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*