SINIR GEÇİŞ SORGULAMA


Türkiye’nin komşu ülkeler ile sınır bölgesinde sınır kapıları oluşturularak yapılan geçişler kontrollü bir şekilde sağlanmaktadır. Kişilerin aynı zamanda sınır kapılarından yaptığı geçişlerde yurt dışına çıktığı ile ilgili detaylar resmi evrakları işlenmektedir. Bu bakımdan kişilerin İşleri hangi tarihlerde ve saatlerde yurt dışına çıkış yaptığı detaylı olarak öğrenilebilir durumdadır.

Sınır geçiş sorgulama olarak adlandırılan hizmetler sayesinde kişilerin yaptıkları ziyaretlerdeki planlarına dair bilgi alınabilmesi mümkündür. Yapılan sorgulama ile birlikte kişilerin herhangi bir sorun olmadığı ya da yurt dışına çıkıp çıkmadığı kolay bir şekilde görülebilmektedir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan sınır geçiş sorgulama hizmeti sayesinde sizler de çok kolay bir şekilde bilgi alabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

E devlet üzerinden sunulan hizmetlerin yararlanmak isteyenlerin yapması gereken önemli işlem e devlet üyeliği ile sisteme giriştir. Bu bakımdan sistemi üyelik girişi yapan kişiler için ek bir işlem yapılmasına gerek kalmadan bilgi alınabilmesi mümkündür ve bu bilgiler arasında sınır geçiş sorgulama da bulunmaktadır. Sınır geçişi sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına resimde görülen hizmet ekranında yarışması alınması gerekmektedir. Bu hizmet ekranda erişim sağlanmasının ardından ise herhangi bir sorun yaşamadan bile alınabilmesi mümkündür. Konuyla ilgili paylaşılan bilgiler dikişleri istediği zaman sırrı geçiş sorgulama yapabilecek belirtilmektedir.

Resimdeki hizmet ekranında erişim sağlamak isteyen kişilerin yararlanması gereken bağlantı paylaşılmış durumdadır. Bu bakımdan bağlantı üzerinden e devlet girişi yapabilen kişiler ekran üzerinden sunulan sınır geçiş sorgulama hizmetini kullanma imkanı elde edecektir.

Kimin sınır geçiş bilgileri kontrol edilecekse mutlaka e devlet üyeliği o kişinin üyeliği ile doldurulmalı ve bu üyelik ile sisteme giriş yapılmalıdır. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan e devlet üzerinden sorgulama ile bilgi alınabilecek ve ihtiyaçlar bu doğrultuda giderilebilecektir. https://www.turkiye.gov.tr/kugm-sinir-gecis-sorgula adresi üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*