SMS İLE HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA


Son dönemlerde SSK kapsamının çeşitli teknolojik donanımlar altında hizmet verilmesi kişiler açısından alternatif türemesiyle eş değer nitelikte olabilmektedir. Kişilerin acil hizmet dökümü alma gibi işlemlerinin sms kanalıyla en hızlı biçimde gerçekleştirilmesi ve böyle bir hizmeti SSK gibi büyük kurumun veriyor olması kişiler açısından iç açıcı olmuştur. Yapılacak olan sms ile hizmet dökümü öğrenme işlemi oldukça basit bir işlem olmakla beraber tamamen sms göndermekten ibarettir. Bahsi geçen uygulama da hizmet dökümü almak ücretli olmak suretiyle döküm hizmeti alabilmek için;

Telefonunuzun mesajlar bölümüne gelerek PT yazıp boşluk bırakıp, T.C kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp son aşama olarak Aile Sıra No yazıp mesajı tamamen 5502’ye göndermeniz gerekmektedir. Gönderilecek olan mesaj ilgili kuruma iletilmiş olup, ilgili sistem gönderdiğiniz mesajda ki bilgilere göre hareket edip genel hizmet döküm bilgilerinizi gelişmiş seçenek ve detayıyla size sms olarak bilgilendirme verecektir. Gelen döküm içerisinde hizmet gün toplamı yer almakta olup, bir çok farklı dökümleri alabilmek için e-devlet sistemini kullanmanız gerekmektedir.

Belirtilen sistem ile birlikte kişiler kolay bir şekilde bilgilerine erişim sağlayabilmektedir. Bu konuda ücretsiz ve kolay bir seçenek ise e devlettir. E devlet üzerinden yapılan işlemler sayesinde kişilerin herhangi bir ücret ödemesine ya da sorgulama yapmasına da gerek yoktur. Sisteme giriş yapılması ile birlikte güncel bilgiler konuda yer alacaktır. Üstelik kişiler istediği zaman tekrar tekrar sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

E devlet üzerinden yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken tek nokta kişilerin e devlet üyeliğinin olmasıdır. E devlet üyeliğinin olması halinde herhangi bir ek işlem ya da bilgi girişine gerek kalmadan direk sistem üzerinden bilgilere erişilebilir.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*