SSK AYLIK HİZMET DÖKÜMÜ ALMA


Sosyal Güvenlik Kurumuna ait olan tüm işlemleri online bir biçimde yapabilmeniz için muhakkak E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Kamu birimleri üzerinde yapılacak tüm işlemlerin resmi biçimde E-devlet üzerinde sağlanıyor olması kişilerin çok daha kolay bir şekilde hizmet dökümü alabilmesine neden olmuştur. PTT üzerinden alınabilen E-devlet şifresi oldukça cüzi bir miktar karşılığında sağlanmaktadır. Alınan E-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu alanına giriş yaparak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklamanız ve yeni bir sayfanın açılmasını sağlamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde sistemin sizlerden istemiş olduğu 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarasını ve PTT’den almış olduğunuz E-devlet şifresini girmeniz yeterli olacaktır.

Gerekli bilgilerle bağlanmanız sonucunda hizmet dökümüne direk giriş yapmış olacak ve tüm ayrıntılarınızı tek parça üzerinden alabileceksiniz. E-devletin getirmiş olduğu sistem üzerinden hizmet dökümlerinizi günlük veya aylık olarak alabilmeniz mümkün olacaktır. Tüm SSK işlemlerinizi o alandan yapacağınız gibi, ilgili dökümlerin çıktısını da en hızlı süre içerisinde alabilmeniz veya sayfa içerisinde yer alan yazdır seçeneğini kullanarak yazdırabilmeniz mümkün olacaktır.

 

SGK 4A Emekli Aylık Bilgisi Belge Doğrulama

Aylık olarak bilgi hizmet dökümü alan ve emeklilik bilgilerini öğrenene kişilerin belge olarak çıktı alması mümkündür. Çıktı olarak alınan belgelerin resmiyet taşıması adına sistem tarafından şifrelemesi yapılmaktadır. Bu sayede kişilerin belgeyi verdiği yerler tarafından SGK 4a emekli aylık bilgisi belge doğrulama yapılabilir.

Belge doğrulama tüm e devlet sistemini kapsamaktadır. E devlet üzerinden alınan tüm belgeler, tek bir hizmet üzerinden doğrulanabilmektedir. Doğrulama bölümünde kişilerin belgede yer alan barkod numaralarını girmesi yeterlidir. Bilgi girişi sonrasında belgenin resmi durumu hakkında bilgi almak mümkün olmaktadır. İsteyen herkes üyelik girişi yapmadan da belge doğrulama yapabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*