SSK AYRINTILI HİZMET DÖKÜMÜ ALMA


Bir takım SSK işlemlerinizi en iyi şekilde yapabilmek için E-devlet sistemini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Devlet sistemlerinin tek çatı altında E-devlet adıyla kurulmuş olması ve her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kendisine özel E-devlet şifresi olması sonucunda kişiler kendi bilgileriyle SSK’da ayrıntılı bir şekilde hizmet dökümü alma işlemi ve diğer önemli işlemleri basitçe sağlayabilmektedir. Hizmet dökümü almak üzere herhangi bir şifresi olmayan kişilerin derhal en yakın PTT şubelerinden birine giderek cüzi miktar karşılığında e-devlet şifresi almaları gerekmektedir.

T.C kimlik numarasının ve E-devlet şifresinin hazır olmasıyla birlikte kişilerin direk https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yapmaları ve açılan pencerede yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” olan butonuna basması gerekmektedir. İşlem sonrasında karşınıza çıkacak olan yeni pencerede 11 haneli T.C kimlik numaranızla birlikte PTT’den almış olduğunuz e-devlet şifresini girmenizle sisteme bağlanmış olacaksınız. Ayrıntılı hizmet dökümü almak içinde yapmanız gereken tek işlem, SGK kısmında yer alan tüm bölümleri görüntülemek ve istediğiniz bilgileri döküm olarak almanız olacaktır.

Belirtilen sayfa üzerinden alınan hizmet dökümü sayesinde kişilerin merak ettiği tüm detaylar da öğrenilmiş olmaktadır. Sizler de konuyla ilgili işlem yapmak adına paylaşılan bağlantı üzerinden e devlete erişim sağlayabilirsiniz. E devlet girişi sonrasında kişilerin bilgi alabileceği ekranlar açılacağı gibi üyelik giriş konusunda da belirtilen detaylara dikkat edilmelidir.

 

E devlet üzerinden yapılan tüm işlemler ücretsiz olduğu gibi kişiler çok kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahiptir sunulan online hizmetlerden yararlanmak adına sizler de belirtilen bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Sayfaya giriş yapıldığında ise resimde görülen ekran açılacaktır. Bu ekran üzerinden yapacağınız işlemeler sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili bilgi alınabilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*