SSK HİZMET DÖKÜMÜ VE HİZMET SÜRESİ SORGULAMA


4A ve 4B alanında sigortalı olan kişilerin ana ihtiyaçlarını karşılaması açısından gerekli olan hizmet dökümüne sahip olabilmesi veya aynı kapsam içerisinde bir çok hizmet süresini sorgulayabilmesi için muhakkak E-devlet sistemiyle çalışması gerekmektedir. Devletin tüm kurumlarının tek çatı altında toplanması ve Sosyal Güvenlik Kurumu herkes için önemli olan konu olmasına rağmen yüzlerce işlemlerin online biçimde sağlanabilmesine olanak sağlayan E-devlet sistemi kişiye özel tanımlanmış e-devlet şifresi ile çalışmaktadır. Kişiler e-devlet şifresini PTT üzerinden cüzi miktar karşılığında temin edebilir.

Şifresini almış kişilerin hizmet dökümü yapabilmeleri için e-devlet sistemini kullanmaları gerekmektedir. İlgili sayfaya https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu alanı içerisinden ulaşabilmeniz ve gerekli olan ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde giderebilmeniz mümkündür. Verilen bağlantı içerisinde çıkacak olan kimlik doğrulama kısmına tıklamanız ve tıklama sonrasında yeni açılacak olan kısma e-devlet şifreniz dahil olmak üzere 11 haneli T.C kimlik numaranızı girmeniz sizi hizmet dökümü ve hizmet süresiyle alakalı olan birçok sorgulama yapabileceğiniz alana götürecektir.

 

SSK hizmet dökümüne ulaşmak isteyen direkt internet üzerinden bilgi alabilir olması pek çok zaman kolaylık sağlamaktadır. Sizlere de sunulan bu hizmetleri tercih edebilir ve tüm sigorta Bilgilerinize internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Yapılan işlemlerde ücret alınmadığı için bu konuda ek bir ücret dahi ödemenize gerek kalmadan direk güncel Bilgilerinizi inceleme fırsatı bulacaksınız. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda kişilerin SSK hizmet dökümü ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadığı ve kişilerin kolay bir şekilde sigorta bilgilerini erişebildiği görülmüştür. Bu bakımdan sizler de sigorta ile ilgili işlemlerinizi belirtilen adımları takip edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*