SSK HİZMET DÖKÜMÜ


SSK 4A kapsamında çalışan kişilerin hizmet dökümü konusunda sorgulama işlemi yapabilmesi için E-devlet sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. E-devlet tamamen kişiye özel şifre yöntemiyle çalışan bir sistem olmakla beraber ilgili şifreler ise PTT üzerinden tahsil edilmektedir. Şifresi olmayan kişilerin herhangi bir PTT üzerinden şifreyi tahsil etmeleri yeterli davranış olacaktır. Kişilerin 4A kapsamında yer alan birden çok hizmet dökümlerini inceleyebilmeleri ve herhangi bir ücret ödemeden istenen dökümleri indirebilmeleri tamamen mümkün hale gelmiştir.

 

Çalışan Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet sistemi üzerinden Çalışan Hizmet Dökümü (4A) almak isteyen kişilerin ilgili https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu bağlantıya erişmeleri ve ilgili seçenekler arasında 4A kapsamını seçmeleri yeterli olacaktır. Sayfa seçiminden sonra karşınıza çıkacak olan ön sayfa içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanını tıklamanız sonucunda ilgili sistem sizlerden 11 haneli T.C kimlik numarası ve E-devlet şifresi talep edecektir. İlgili kısımların doğru doldurulması sonucunda bilgileriniz eşleştiği takdirde sisteme giriş yapabileceksiniz. Sistem üzerinde her türlü Çalışan Hizmet Dökümü Sorgulama işlemlerini rahatlıkla yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Hizmet dökümü için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak direk e devlet sitesi üzerinden sorgulama yapılan ekrana erişim sağlayabilirsiniz. Bu ekran üzerinden belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte kolay bir şekilde bilgi alınabilir ve işlemler sürdürülebilir. Kişilerin alacağı hizmet dökümünde tüm bilgiler yer aldığından dolayı ihtiyaçlar da kolay bir şekilde giderilebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*