SSK KALAN HİZMET SÜRESİ


Emeklilik çağına gelmiş ve ne zaman emekli olacağını merak eden kişilerin en önemli yapacakları sorgulamalardan birisi olarak bilinen S. Bu nedenle kişiler tüm prim ve yaş kriterlerini sağlamış dahi olsa kalan hizmet süreci dolmadığı takdir de, hiç bir şekilde emekli olamayacaklardır. Kalan hizmet süresi içerisinde kişilerin başlangıçtan, bugüne ne kadar çalıştıklarını hesaplayabilmeleri ve geçen tüm prim sayılarını hesaplayabilmeleri tamamen mümkün hale gelmektedir.

Değişen yasa sonrasında tüm işlemlerin E-devlet üzerinde sağlanıyor olması, kişilerin kesinlikle E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. E-devlet şifresini herhangi bir PTT şubelerinden temin edebiliyor olmanız mümkündür. Alacağınız e-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu adresine girmeniz ve hizmet süresi hesaplama işlemi yapmanız yeterli olacaktır. İşlem içerisinde SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ait gün sayısı, askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı ve 3600 günün doldurulduğu günleri not ederek https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/ kısmına giriş yapıp doldurmanız halinde kalan hizmet süresini doğru bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

 

Belirtilen adrese üzerinden yapılan sorgulamalar da kişilerin emeklilik ve sigortaya dair tüm detayları görüntülenecektir. Bu açıdan Sizler de eğer bu tür konularda bilgi almak istiyorsanız online olarak işlemi yaparak güncel verilere erişim sağlayabilirsiniz. sistem tarafından tüm hesaplamalar güncel mevzuatlara göre yapıldığı gibi herhangi bir yanlış bilginin girilmemesi halinde tüm hesaplamalar doğru olacaktır sizlere de bu imkândan yararlanarak geleceğinize yönelik planlamaları alacağınız sonuçlara göre yapabilirsiniz. Sigortası bulunan tüm vatandaşlar tarafından tercih edilebilen hizmetler işleri kolaylaştırdığı gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki iş yoğunluğunu da azaltmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*