SSK PRİM DÖKÜMÜ


Sosyal Sigortalar Kurumu içerisinde yer alan kişilerin 4A, 4B ve 4C olmak üzere farklı sigorta gruplarında yer alıyor olmasıyla beraber tamamen sigorta başlangıçlarından, bugüne kadar yapmış oldukları çalışma süreçlerini tek seferde görüntüleyebilmektedirler. Prim dökümü içerisinde kişilerin birden çok bilgiye sahip olabilmesi her alandan avantaj getireceği gibi, emeklilik sorgulama veya hesaplama işlemlerinde de kişilerin kullanımına neden olacaktır. E-devlet sisteminin hizmet dökümü veriyor olmasının yanında gelen prim dökümü kişilerin beklentilerini karşılamaktadır. E-devlet sistemini kullanmak isteyen kişilerin muhakkak E-devlet şifresine sahip olması, eğer ki şifresi bulunmuyorsa PTT şubelerinden temin etmesi gerekmektedir.

E-devlet bilgilerine sahip olan kişiler SSK prim dökümü işlemi yapabilmesi için ilgili bağlantı olan şu https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adrese giriş yapması gerekmektedir. Yapılan giriş işlemi içerisinde ilgili sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” seçeneğine tıklamanız sizin yeni bir sayfaya yönlenmenize yardımcı olacak ve aynı şekilde e-devlete giriş yapabilmeniz için sizlerden T.C ve e-devlet şifresi talep edilecektir. Bilgilere eriştikten sonra kişilerin SSK prim dökümü alabilmeleri mümkün olacaktır.

 

Prim dökümü almak isteyen kişilerin belirtilen adımları takip etmesi yeterli olduğu gibi Kişiler en çok e devlet üyeliği konusunda takılmaktadır. Fakat son yapılan yenilikler ile birlikte devlet üyeliğine giriş yapılması noktasında kişilerin online bankacılık sistemlerinde kullanabilmesi de mümkün hale getirilmiştir. Bu açıdan çok daha basit bir şekilde sisteme giriş yapılabilmesi mümkündür. İnternet üzerinden yapılan işlemlerde vatandaşların dikkat etmesi gereken tek. Üyeliktir. üyelik almak isteyenler PTT giderek e Devlet şifresi alabilir. Üyelik konusunu halleden kişiler ise paylaşılan bağlantıları kullanabilir ve kolay bir şekilde e devlet sistemine giriş yaparak hizmetlerden yararlanma hakkı elde edebilir. Üyelik için alınan şifre ücretlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*