SSK PRİM SORGULAMA


Teknolojinin bu denli ilerlediği günümüzde devlet işleri de her işte olduğu kadar daha basit bir hale gelmektedir. Devlet dairelerinde sonu gelmez sıraların aksine şu günlerde çoğu kişi işlemlerini e-devlet üzerinden sıra beklemeden güvenli bir şekilde kolayca yapmaktadır. SSK prim sorgulama hizmetlerine ulaşabilmeniz için T.C. Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı olunan il, Cilt No, Doğum Yılı bilgilerinin tam ve eksiksiz,  dosdoğru bir şekilde doldurulması gerekiyordu.

Üstelik bu sistemle ilgili bölümleri doldurduktan sonra da ekran da istenen güvenlik kodu istenilen alana yazılarak işlemler tamamlanabiliyordu. Artık bu konuda büyük bir kolaylık sağlanmış durumda. Kişiler e devlet sistemini kullanarak SSK prim sorgulama ile adına yatırılmış olan primleri öğrenebilir ve prim ödemelerini takip edebilir. Sosyal güvenlik Kurumu tarafından takdim edilen bu hizmetten yaralanabilmeniz için herhangi bir e devlet üyeliğinin olması yeterlidir.

 

E devlet üzerinden işlem yaparak prim bilgilerini öğrenmek isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıyı kullanması yeterlidir. Bağlantı aracılığı ile e devlet üzerindeki ilgili ekrana erişim sağlayacak kişiler üyelik girişi yaptıktan sonra güncel hizmet dökümünü alarak, prim durumunu takip edebilir.

Prim ödemelerinde özellikle herhangi bir eksiğin olmaması, çalışma süresi kadar ödemelerin yapıldığının kontrolü sağlanmalıdır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler hem takip yapabilir hem de olası bir eksiklikte itiraz edilebilir. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresi aracılığı ile tüm işlemler yapılabilir.   


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*