SSK SİCİL NO SORGULAMA


Sigortası bulunan her vatandaş için özel bir sicil numarası verilmektedir. Sicil numarası üzerinden kişilerin sigorta ile ilgili tüm bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca kurum üzerinden yapılan işlemlerde ve pek çok resmi işlerde kişilerin sicil numarası da istenmektedir.

Kişilerin bu nedenle sicil numarasını bilmesi çok önemlidir. Sicil numarasını bilmeyen kişiler ise SSK sicil no sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. SSK sicil no sorgulama işlemlerinde e devlet kullanılmaktadır. E devlet üzerinden isteyen herkes SSK sicil no sorgulama yapabileceği gibi sadece sicil numarası öğrenmek için değil, sigorta ile ilgili tüm detayların öğrenilmesi mümkündür.

E Devlet Giriş

 

E devlet girişi yapılmadan kişilerin sigorta bilgilerine erişim sağlanması mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin işlemlerini yapmadan önce mutlaka ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında e devlette yer alan tüm hizmetlerdeki engeller kaldırılarak hizmetler üzerinden bilgi alınması mümkün hale getirilmektedir. Bu bakımdan sizler de konuyla ilgili online olarak işlemlerinizi yürütebilir ve kolay bir şekilde e devlet girişi yapabilirsiniz. Giriş sonrasında https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yapılmalıdır.

Giriş yapmak için üyeliği bulunmayan kişilerin ise üyelik almak için mevcut seçenekleri değerlendirmesi yeterli olacaktır. Üyelik alınması için PTT’ye gidilmesi ve ücretli olarak satılan şifrenin alınması yeterlidir. Şifre alındıktan sonra ise kişilerin e devlet giriş ekranında TC kimlik numarası ile birlikte şifresini kullanması giriş yapılmasını sağlayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*