SÜRÜCÜ BELGESİ CEZA PUANI SORGULAMA


Kişilerin sürücü belgesine ceza puanı alabilmesi için trafik polisi tarafından durdurulması ya da yaptığı bir hatanın yine trafik polisi tarafından raporlanması gerekmektedir. Bu tür durumlarda araç plakası üzerinden değil sürücü belgesi üzerinden cezalar kesilir ve sürücü belgesi ceza puanı doldurulmaktadır. Kişilerin bu tür durumlar hakkında bilgi alabilmesi için e devlet üzerinden sürücü belgesi ceza puanı sorgulama hizmeti kullanıma sunulmuştur.

Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama hizmetlerinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına e devlet üzerinden sadece üyelik ile sisteme giriş yapılması yeterlidir. Sisteme giriş yapan kişiler herhangi bir cezasının olup olmadığını öğrenebildiği gibi mevcut cezalar ilgili detayları da ulaşılabilmektedir. Bu açıdan ceza konusunda soru işareti bulunan kişilerin sürücü belgesi ceza puanı sorgulama hizmetinden yararlanması yeterli olacaktır. İlgili sorgulama hizmetinin sayfası şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilere devlet üzerinden tek bir uygulama ile kolay bir şekilde sürücü belgesine kesilen cezalar ile ilgili detaylar öğrenebilmektedir. Sunulan hizmetler ücretsiz olduğu için istenildiği zaman güncel ceza durumu görülebilmektedir. E devlet üzerinden sunulan işlemlerde e devlet üyeliği gerektiği için üyelik girişinin yapılması zorunludur. Giriş sonrasında ise hizmetleri kullanımı ve bilgi alınması oldukça kolaydır. Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda aşağıdaki bağlantıyı kullanması yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*