TARIM ARAZİLERİNİN TARIM DIŞINA ÇIKABİLMESİ UYGUNLUK SORGULAMASI


Tarım arazisi sahiplerinin tarım arazilerinin başka bir amaç için kullanması ve bu alanlarda tarım yapmaması belli kriterlere dâhilinde gerçekleşebilmektedir. Bu tür durumlarda tarım arazilerinin tarım dışına çıkabilir misin uygunluk sorgulaması yapılarak arazinin durum hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Bu bakımdan kişilerin konu ile ilgili internet üzerinden sorgulama yaparak bilgi alması çok daha yararlı olacaktır. İnternet üzerinden yapılacak sorgulamalarda kişilerin kullanması gereken hizmet ekranın e devlet olmaktadır.

E devlet aracılığıyla yapılacak sorgulamalarda kişilerin arazisine ait güncel durumu hakkında bilgi alabilmesi oldukça kolay olacağından dolayı bu konuda kolay bir şekilde sizler de sorgulama yapabilir ve arazi durumunu öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden e devlet aracılığıyla yapılan sorgulamalarda kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay sorgulama işlemlerini e devlet aracılığıyla yapılabildiğidir. Bu nedenle eğer e devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa hizmet ekranı üzerinden sorgulama yaparak bilgi almanız da mümkün olmayacaktır. Fakat e devlet üyeliği olan kişiler e devlet üyeliğini kullanarak sisteme giriş yapabilir ve ardından kolay bir şekilde hizmet ekranı üzerinden bilgi alabilir. İnternet üzerinden sorulan bu hizmetler sayesinde vatandaşların her zaman kolay bir şekilde bilgiye ulaşabilmesi ve güncel bilgilere öğrenebilmesi amaçlanmaktadır. Bu açıdan konu ile ilgili sizler de hemen sistemlere giriş yapabilir ve bilgi alma imkânını elde edebilirsiniz.

Tarım Arazilerinin Tarım Dışına Çıkabilmesi Uygunluk Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bu imkândan yararlanmak isteyenlerin bağlantıyı kullanması ve e devlet sistemine giriş yapması yeterlidir. Giriş sonrasında hizmet ekranı üzerinde yer alan bilgileri inceleyerek kolay bir şekilde sizler de belirtilen araziler ile ilgili detaylara ulaşabilir ve bu konudaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Üstelik sunulan tüm hizmetler tamamen ücretsizdir.

https://www.turkiye.gov.tr/gtvh-tarim-arazilerinin-tarim-disina-cikabilmesi-uygunluk-sorgulamasi bağlantı adresi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*