TAŞIT YETKİ BELGESİ SORGULAMA


Taşıtlar için işlemlerin resmi prosedürlere uygun bir şekilde yapılabilmesi adına gerekli yetki belgesinin alınması ve araçlarda bu belgelerin bulundurulması gerekmektedir. Araç yetki belgeleri ile ilgili kişiler internet üzerinden de işlem yaparak durum sorgulaması gerçekleştirebilmektedir. Araç yetki belgesi durumunu öğrenmek isteyenlerin internet üzerinden sunulan hizmetlerin yararlanması yeterli olacaktır.

Taşıt Yetki Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet aracılığıyla sunulan hizmetlerde araç yetki belgesi sorgulama yapılması ile birlikte istenilen tüm araçlar için yetki durumu görülebilir. E devlet aracılığıyla sunulan bu işlemlerde kişilerin e devlet üyelik bilgilerini kullanması ve e devlet üyelik bilgisi üzerinden kendi araçları için sorgulama yapması gerekir. Sunulan hizmet ekranı resimde görülmektedir. Bu hizmet ekranı üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte kolay bir şekilde bilgi alabilmeniz ve ihtiyaçlarınızı getirebilmeniz mümkündür.

Ücretsiz olarak sunulan bu hizmetler ile birlikte isteyen tüm vatandaşlara uygun bir seçenek sunulmuş durumdadır. Bu bakımdan herhangi bir sorun yaşamadan sizler de ihtiyaçlarını giderebilir ve bu konuda destek alabilirsiniz. Araç yetki belgesi sorgulama işlemlerini yapan kişilerin bu konuda kolay bir şekilde bilgiye ulaşması amaçlandığından dolayı e devlet üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir sorun yaşanmadan bilgi alınabilir. Sunulan hizmet ekranı resimde görüldüğü gibi olmak ve birlikte bu hizmet ekranına ulaşmak isteyen kişiler paylaşılan bağlantıyı kullanabilir. Bağlantıyı tarayıcınız üzerinden açtığınızda resimdeki ekran karşınıza açılacaktır.

Bu ekranda ise yapılması gereken tek işlem e devlet üyeliği ile sisteme giriş sağlanmasıdır. Böylece sorun yaşanmadan araçlar ile ilgili yetki belgesi konusundaki soru işaretleri giderilebilir. İnternet üzerinden sunulan bu hizmetler aynı zamanda ve devlet mobil uygulama aracılığıyla da kullanılabilir durumdadır. Bu bakımdan kişiler mobil uygulamaları da tercih ederek bilgi alma şansına sahiptir.

https://www.turkiye.gov.tr/ulastirma-ticari-arac-sorgulama aracılığı ile sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*