TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ SORGULAMA


Tüketicilerin yaşadığı sorunlarda yardım alabilmesi ve sorunun çözülebilmesi adına Türkiye genelinde hakem heyetleri oluşturulmuştur. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti olarak adlandırılan bu kurumlar sayesinde tüketicilerin yardım alabilmesi ve ihtiyaçlarını giderebilmesi mümkün olmaktadır.

Tüketicilerin aldığı hizmetlere ya da ürünlere dair yaşadığı tüm sorunlarda ilgili kurumdan yardım alabilmesi mümkündür. Bunun için internet üzerinden herhangi bir başvuru yapılamasa da kişilerin tüketici sorunları hakem heyetine gitmesi gerekmektedir. Fakat bu konuda pek çok vatandaşın yeterli bilgi sahibi olmaması nedeniyle tüketici sorunları hakem heyetinin nerede olduğu bilinmemektedir. Bu tür sorunların önlenebilmesi ve kişilerin bilgi alabilmesi adına ise e devlet aracılığıyla çeşitli hizmetler kullanıma sunulmuş durumdadır.

Tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama olarak e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetler sayesinde Türkiye genelinde bulunan tüm Tüketici Sorunları Hakem Heyeti detaylarına ulaşmak mümkün olmaktadır. Hizmet ekranına giriş yapıldığında kullanıcıların sorgulama yapabilmesi adına ilk olarak il seçimini yapması istenmektedir. İl seçimi yapıldıktan sonra kişiler o ilde bulunan tüm tüketici Sorunları Hakem Heyeti şubelerini öğrenebilmesi mümkün olmaktadır. Bir ilde birden fazla sayıda olan bu kurumlar kolay bir şekilde hizmet sayesinde öğrenilmektedir.

Böylece adres ve telefon bilgileri alınan kurumlara gidebilir ve yaşadığınız sorun için kolay bir şekilde destek alabilirsiniz. Alınan destek ve tüketicilerin hangi işlemleri yapması ve hakkını nasıl araması gerektiği yönünde detaylı olarak bilgiler verilecek ve tüm bu aşamalarda destek sürekli sağlanacaktır.

 

Sizler de yaşadığınız tüm sorunlarda belirtilen bilgiler dahilinde işlemlerinizi internet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilir ve adres bilgisi alacağınız heyete giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Tüketicilerin şartlar dâhilinde her zaman haklı olduğu ve hakkını araması gerektiği unutulmamalıdır. https://www.turkiye.gov.tr/hakem-heyeti-sorgulama üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*