TÜRK TELEKOM BORÇ SORGULAMA


Türk Telekom üzerinde yaşamış olduğunuz tüm problemlerin ne olduğunu öğrenebilmek abonelik dahil olmak üzere, borç ve alacak sorgulama işlemi yapabilmeniz oldukça pratik ve basittir. Kişilerin bu işlemi yapabilmesi için muhakkak E-devlet sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Sisteme giriş yapabilmek için de ilaveten, E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişilerin bahsi geçen işlemi yapabilmesi maalesef ki mümkün değildir. E-devlet şifrenizi PTT üzerinden kolayca tahsil edebilmeniz mümkündür.

E-devlet şifresi almış olan kişiler Türk Telekom borç sorgulama işlemi yapabilmek için derhal https://www.turkiye.gov.tr/turk-telekom olan bağlantıya girmeleri gerekmektedir. İlgili sayfada yer alan ” Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama ” olan kısma tıklamaları ve tıklama sonrasında yeni sayfaya geçiş yapmaları gerekmektedir.

Açılan yeni sayfa içerisinde direk Kimliğimi Şimdi Doğrula kısmına tıklayarak E-devlet şifresi girmeniz gereken sayfanın açılmasını sağlayın. Açılmış olan ilgili sayfanın ara yüzüne 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık kimliğinizi girmeniz ve E-devlet şifresi girmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yapmanız sonucunda tüm borçları tek seferde sorgulayabilirsiniz.

Sorgulama adımlarını aşağıdaki resimler üzerinden takip edebilirsiniz. Yapacağınız sorgulama ile Türk Telekom servislerinin tümü hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu servisler mobil, ev telefonu, internet ve tv hizmetlerinden oluşmaktadır. Öncelikle yazı sonunda bulunan sorgulama linkine tıklayarak borç sorgulama sayfasını açıyoruz. Kimlik doğrulama işlemini yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır. Sayfada bulunan “abonelik, borç ve alacak sorgulama” kısmını seçerek şahsınıza ait bilgilerin olduğu borç sorgulama sayfasını açınız.

 

Daha sonra yeni açılacak sayfada kullandığınız Türk Telekom ürünleriyle ilgili ödenmemiş fatura bilgilerinizi görebilirsiniz. Ancak ödenmemiş faturanız yoksa aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Yapacağınız sorgulama ile ev telefonu borç sorgulama, tv borç sorgulama, ttnet borç sorgulama, ttnet fatura sorgulama ve mobil telefon borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Eğer dilerseniz kurumun kendi sayfası üzerinden de TC kimlik numarası ve doğrulama kodu bilgilerini girerek borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ancak resmi sayfadan yapacağınız işlemlerde üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Türk Telekom hizmetlerinden yararlanmak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/turk-telekom adresi kullanılmalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*