TÜVTURK MUAYENE İSTASYON BİLGİSİ SORGULAMA


Araçların muayene konularında Türkiye’deki yetkili tek kurum TÜVTURK olarak belirlenmiştir. Bu nedenle vatandaşların araçların muayene ile ilgili işlemlerinde bu kurum üzerinden işlemlerini sürdürmesi gerekmektedir. Araç muayenelerinin belirli bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu nedenle bu geçerlilik süreleri içerisinde aracın kullanımı mümkün olduğu gibi bu muayene tarihini sona ermesinin ardından aracın trafiğe çıkmadan en yakın araç muayene istasyonuna gidip gitmesi ve muayene ettirilmesi gerekmektedir.

Bu konuda kişilerin TÜVTÜRK muayene istasyon bilgisi sorgulama hizmetinden yararlanması yeterli olacaktır. TÜVTÜRK muayene istasyon bilgisi sorgulama hizmetleri internet üzerinden sunulduğu gibi kişiler kolay bir şekilde en yakın merkezin nerede olduğunu öğrenebilmektedir. Sunulan hizmetler büyük bir kolaylık sağladığı gibi TÜVTÜRK muayene istasyon bilgisi sorgulama hizmet ekranı şöyledir;

 

http://www.tuvturk.com.tr/ bağlantısı üzerinden yapılacak işlemler sonrasında ekranda yer alan harita üzerinden kolay bir şekilde istasyon bilgileri alınabilmektedir. Resimde de görüldüğü üzere tüm Türkiye genelinde istasyonlar ile ilgili detaylı bilginin alınabilmesi mümkündür. Bu açıdan sizler de belirtilen bağlantı üzerinden resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra haritayı kullanarak kolay bir şekilde en yakın şubeleri nerede olduğunu görebilirsiniz. Tüm Türkiye genelinde sorgulama yapabileceğiniz gibi sadece bölgenizi olarak sorgulama yaparak ne kadar şubenin olduğunu ve bu şubeleri nerelerde bulunduğunu görebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak bu işlemler sonrasında kişilerin en yakın şubeyi belirlemesinin ardından bu şubeye giderek işlemlerini yaptırması yeterli olacaktır. İstasyonlarda yapılan işlemlerde kişilerin araçlarından herhangi bir sorunun bulunmaması halinde muayeneye onay verilecek ve araç muayenesi belirli bir süre ile geçerli olmak kaydıyla ücret karşılığında yapılmış olacaktır. Sizler de belirtilen adımları takip ederek aracınızı muayene ile ilgili işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*