ÜNİVERSİTE E-KAYIT BELGE DOĞRULAMA


Üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen kişiler kayıt yaptırdıktan sonra kayda dair belge alırken e kayıt belgesi daha sonraki üniversite işlemlerinde kullanılabilmektedir. Üniversite kayıt belgesinin alınabilmesi adına internet üzerinden sunulan üniversite kayıt belgesi sorgulama hizmetinden yararlanması gerekirken aynı zamanda alınan belgelerin doğrulanabilmesi adına belge doğrulama hizmeti de kullanıma sunulmuştur durumdadır. Üniversiteye kayıt belge doğrulama hizmeti sayesinde kişiler güncel belge kolay bir şekilde doğrulamaktadır. E devlet üzerinden alınan belgelerin altında yer alan barkod numarası sayesinde kişilerin istediği belgeyi kolay bir şekilde doğrulaması mümkündür.

Doğrulama işlemlerinde bu barkod numaralarının doğrulama ekranında yer alan alanlara girilmesi yeterlidir ve bilgilerin girilmesinin ardından sistem tarafından doğrulama işlemleri yapılmaktadır. Belirtilen bu işlemleri sizler de kolay bir şekilde yaparak belgenin doğruluğu konusunda en güncel bilgi alabilirsiniz. Belge doğrulama işlemlerini yapacak kişilerin kullanması gereken hizmet ekranı ise şöyledir;

 

Üniversiteye kayıt belge doğrulama hizmetlerinden yararlananlar yukarıdaki hizmet ekranını kullanarak kolay bir şekilde üniversiteye kayıt belge doğrulama işlemlerini yapabilmektedir. Üniversiteler yönelik hazırlanan bu hizmet sayesinde ön kayıt işlemleri internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmekte hem de doğrulama hizmeti ile güvenlik sağlanmaktadır. Ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin doğrulama hizmetleri dışında e devlet üyeliğine sahip olması ve e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekmektedir.

E devlet aracılığı ile kullanıma sunulan bu hizmetlerden e devlet üyeliği bulunan vatandaşların yararlanması mümkündür ve sizler de konuyla ilgili işlemlerinizi belirtilen adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemlerinden belge alınmasına kadar hiçbir işlem de ücret ödenmesine gerek yoktur. https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama adresi üzerinden kişiler kolay bir şekilde belge doğrulama yapma şansına sahiptir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*