UYAP PORTALİ AVUKAT GİRİŞİ


UYAP adıyla sunulan adli sorgulama portalında kişilerin statüsüne göre ücretsiz giriş yapabileceği ekranlar oluşturulmuştur. Kişilerin avukat olması halinde UYAP’a giriş yapabilmeleri için UYAP Portalı Avukat giriş bölümünü kullanması gerekmektedir.

UYAP portal Avukat girişi bölümde kişilerden kimlik bilgileri istenecek ve üyelik bilgilerinizin doğrulanması halinde sisteme erişim sağlanabilecektir. Avukat girişi yapıldığı zaman avukatlara özel olarak hazırlanan yönetim paneli ekranda açılmaktadır. Bu sayede avukatlar pek çok işlemlerini kolay bir şekilde yapabildiği gibi mahkeme takibi gibi durumlar hakkında da hemen bilgi alabilmek mümkün olmaktadır. Site ile ilgili yapılan açıklamalarda avukatların UYAP portal Avukat giriş bölümünü kullanması gerektiği ifade edilirken bu bölümü şöyledir;

 

Resimde görüldüğü üzere kişiler yapacağı işlemlerde e devlet sistemi tercih edilebilir. Her ne kadar UYAP için ayrı bir site üzerinden hizmetler sunulmuş olsa da kişilerin daha kolay bir şekilde bilgi alabilmesi ve siteye giriş yapabilmesi adına e devlet kullanılabilecek seçenekleri arasındadır.

E devlet üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin belirtildiği gibi üyelik girişi yapması zorunludur. Üyelik girişi sonrasında sistem üzerinden koyulan tüm engeller kaldırılarak kişilerin bilgi alması sağlanacaktır. Yapılan işlemlerde kişiler istediği takdirde e devlet dışında UYAP üzerinden de işlemlerini direk yapmaya başlayabilmektedir. Bu konuda iki portal arasında herhangi bir fark olmazken kişilerin istediği portalı tercih etmesi ve işlemlerini yapması mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*