YEŞİL KART POLİÇE SORGULAMA


Türkiye’de motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili pek çok işlemin yapılabildiği gibi araçların özellikle Türkiye dışında kullanılması durumunda bazı ek hizmetlerin alınması sağlanmaktadır. Araçların özellikle yurt dışında ilişkili kazalarda Türkiye’deki sigorta güvencesi söz konusu olmayabilmektedir. Bu tür durumlarda ülkeler arasında yapılan anlaşmalar ile birlikte yeşil kart hizmete sokulmuştur. yeşil kart yaptırılması ile birlikte araçlarda yaşanan zararların tazmin edilmesi ve sigorta firmasından talep edilerek karşılanabilmesi mümkündür. Bu nedenle Türkiye sınırları dışında araç kullanacak kişilerin yeşil kart alması oldukça önemlidir. Üstelik yeşil kart ile ilgili sorgulama ve tarihi işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi bu konuda avantaj sağlamaktadır.

Yeşil Kart Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeşil kart poliçe sorgulama yapmak ve özellikle sigortasının detaylarını öğrenmek isteyen kişilere e devlet aracılığıyla sunulan hizmetler yararlanması yeterlidir. Yeşil kart poliçe sorgulama olarak adlandırılan hizmet ekranı üzerinden yapılan işlemler ile birlikte işler kolay bir şekilde bilgi alabilecek ve ihtiyaçlarını giderebilecektir.

Yeşil kart poliçe sorgulama işlemlerinde e devlet üzerinden öncelikli olarak e devlet üyelik bilgileri ile sisteme oturum açılarak giriş yapılmalıdır. Giriş sonrasında ise Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde sigorta poliçe sorgulama işlemleri yapılabilir. Sunulan hizmet ile birlikte kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi yeşil kart ile ilgili güncel durumunu görüntüleyebilmek ve kolay bir şekilde takip gerçekleştirilmesi mümkündür.

Üstelik e devlet üzerinden sunulan hizmetlere mobil uygulamalar aracılığıyla da erişim sağlanabilir. İsteyen kişilerin yeşil kart poliçe sorgulama işlemlerinde mobil uygulamalar aracılığıyla yapabilmesi de söz konusudur. https://www.turkiye.gov.tr/sbm-yesil-kart-police-sorgulama adresi üzerinden sorgulama yapabilir ve yeşil kart ile ilgili belirtilen tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*