YÜKSEKÖĞRETİM MEZUN BELGESİ SORGULAMA


Yükseköğretim mezuniyet belgelerinin alınabilmesi adına e devlet üzerinden işlemler yapılabilmektedir. Yükseköğretim mezuniyet belgeleri ile ilgili sunulan hizmet sayesinde kişiler çok kolay bir şekilde internet üzerinden ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Sizler de mezun olduğunuz kurum üzerinden alacağınız mezuniyet belgeleri ile ilgili kolay bir şekilde online olarak işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. E devlet aracılığıyla sorulan işlemlerde vatandaşların yapması gereken işler mutlaka e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapmaktır.

Giriş yapıldıktan sonra kolay bir şekilde Yükseköğretim Kurumu menüsü altında yer alan hizmetlerden yararlanarak konu ile ilgili ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Yükseköğretim mezun belgesi sorgulama hizmet ekranına giriş yapan kişiler e devlet üyelik girişi yaptıktan sonra kolay bir şekilde belge alması mümkün olacaktır ve bu konuda herhangi bir ücret alınmayacaktır. Yükseköğretim mezun belgesi sorgulama yaptıktan sonra kişilerin mezuniyeti ile ilgili güncel bilgiler yer aldığı özel bir belge oluşturulacaktır. Bu belge sayesinde kişiler kolay bir şekilde mezuniyetine belgelendirilecektir.

 

Yükseköğretim mezun belgesi sorgulama hizmetlerinden yararlanan kişilere aldıkları belgeyi resmi bir şekilde kullanabilmesi mümkündür. Bu açıdan resmi olarak sunulan belgeler herhangi bir sorun teşkil etmeyeceği gibi e devlet üzerinden aynı zamanda yükseköğretim mezun belgesi doğrulama adı ile yeni bir hizmete kullanıma sunulmuştur. Kullanıma sunulan hizmet sayesinde kişileri tebliğ edilen bilginin doğruluğunu öğrenilmesi onu çok kolaydır. Belgenin altında yer alan barkod numarası ile birlikte kişiler çevrimiçi olarak doğrulama yapabilmekte ve bilginin doğruluğunu öğrenebilmektedir. Belge ilgili işlemleri yapmak adına belirtilen detaylara dikkatte alabilir ve bu durumda sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezun-belgesi-sorgulama bağlantı adresi üzerinden kolay bir şekilde işlemler yapılabilir. Bağlantı üzerinden sisteme giriş yaptığınızda resimdeki gibi bir ekran açılır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*