YURDA GİRİŞ/ÇIKIŞ BELGE DOĞRULAMA


Yurda giriş ve çıkış işlemleri kayıt altına alındığı gibi kişiler bu konuda kolay bir şekilde bilgi alabilmektedir. Bu konuda e devlet üzerinden sunulan hizmetler Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından desteklenirken bu hizmet sayesinde giriş ve çıkışlar konusunda ihtiyaç duyulan bilgiler öğrenilebilmektedir. Üstelik bu hizmetin kullanıma sunulması sayesinde kişilerin kurumlara giderek bilgi almasına gerek kalmadan ihtiyaç duyulan tüm bilgilere e devlet üzerinden erişilebilmesi mümkün kılınmıştır. Sizler de online olarak işlemlerinizi yaparak yurda giriş/çıkış belge sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Yurda giriş/çıkış belge sorgulama işlemlerinde kişilerin e devlet üyeliğine de ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle ilk olarak e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş sonrasında ekranda yer alan bilgiler sayesinde kişilerle bilgi alması son derece kolay olmaktadır. Sizler de bu açıdan sisteme üyelik girişi sonrasında yurda giriş/çıkış belge sorgulama hizmet ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Hizmet ekranı ise şöyledir;

Resimde görülen hizmet ekranına erişmek isteyenlerin kullanması gereken bağlantı https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-yurda-giriscikis-belge-sorgulama olarak belirlenmiştir. Bu açıdan bağlantıyı kopyalayarak tarayıcınız üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz.

2009 Yıl Kriterine Dikkat!

Yurda giriş/çıkış belge sorgulama işlemi yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken önemli detaylardan bir tanesi online olarak yapılan sorgulamaların sadece 2009 yılı ve sonrasını kapsamasıdır. Bu açıdan 2009 yılı ve öncesine ait sorgulamalarda herhangi bir şekilde bilgi alınması mümkün değildir. Ayrıca kişiler yurda giriş/çıkış belge sorgulama hizmet ekranında kişilerin tarih bilgilerini alması gerekmektedir.

Alınan bu belgelerin doğruluğu konusunda ise yurda giriş/çıkış belge doğrulama yapılmalıdır. Yurda giriş/çıkış belge doğrulama için kullanılacak ekran https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-yurda-giriscikis-belge-dogrulama olarak belirlenmiştir. Bu ekran üzerinden kolay bir şekilde sizler de belge doğrulaması yapabilirsiniz. Üstelik hizmetler ücretsizdir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*