YURDA GİRİŞ/ÇIKIŞ BELGE SORGULAMA


Araçların yurda giriş ve çıkış işlemlerinde gerekli bilgiler sisteme kayıt edilmekte ve aynı zamanda bu bilgiler online olarak sorgulamaya açık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu bakımdan sadece resmi kurumlar ve kişiler değil bireysel olarak da yurda giriş çıkış belgesi sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Pek çok konuda işleri yurda giriş çıkış belgesi sorgulama işlemlerini yapması gerekebilmektedir. Bu açıdan sunulan hizmetlerden yararlanarak kişilerin kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılaması mümkündür. Yurda giriş çıkış belgesi sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin e devlet üzerinden yararlanacak hizmet ekranı şöyledir;

 

Resimde görülen ekran üzerinden kolay bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. Bu bakımdan istediği zaman belge temin etmesi ve durumunu belgelendirilmesi mümkündür. Kişilerin yurt dışına çıkış belgesini belirtilen sürelerde Türkiye’de olmadığı anlamını da taşımaktadır. Bu açıdan pek çok mahkeme durumunda da kişilerin yurda giriş çıkış belgeleri ve istenebilmektedir.

Yurda giriş çıkış belgesi sorgulama hizmetinin yanı sıra aynı durumun kontrol edilmesi amacıyla yurda giriş çıkış belge doğrulama hizmeti de kullanıma sunulmuştur. Yurda giriş çıkış belge doğrulama hizmetinde kişilerin belgeyi ibraz ettiği kurumlar tarafından sorgulama ve doğrulama yapılması sağlanmaktadır. İbraz edilen belgelerin doğru mu yoksa sahte mi olduğu kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Kişilerin doğrulama yapmak adına kod kullanması gerekirken belgenin en altında yer alan barkod numarası sayesinde kolay bir şekilde belge kontrolü sağlanabilir Yurda giriş çıkış belgesi doğrulama hizmetlerine işlemlerini yapmak isteyenler aşağıda yer alan bağlantıyı tıklayabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*