ZARAR ZİYAN VE GELİR KAYBI DOSYASI SORGULAMA


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen projelerde özellikler zararı olan çiftçilere destek sağlamaktadır. Bu tür durumlarda zarar ziyan ve gelir kaybı ile ilgili dosyanın hazırlanması ve bu dosyanın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na gönderilmesi gerekmektedir.

Kişilerin bu tür konulardaki işlemlerini internet üzerinden de takip edebilmesi adına çeşitli hizmetler geliştirilmiş durumdadır. Kişilerin bakanlığa gönderdiği dosyaların takibini yapabilmesi adına e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanması yeterli olacaktır.

Zarar ziyan da gelir kaybı dosya sorgulama hizmeti adıyla kullanıma sunulan hizmet sayesinde kişilerin yaşadığı durumların takibini yapabilmesi ve bakanlık tarafından gerçekleştirilen işlemler hakkında bilgi sahibi olabilmesi oldukça kolaydır. E devlet hizmet kişilerin e devlet sisteme giriş yapması gerekmektedir. Zarar ziyan da gelir kaybı dosya sorgulama hizmeti ekranı ise şöyledir;

 

İlgili hizmet ekranına ulaşmak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/gthb-zarar-ziyan-ve-gelir-kaybi-dosyasi-sorgulama olarak belirlenmiş durumdadır. Bu bağlantı üzerinden kolay bir şekilde e devlet ekranına erişim sağlayabilir ve sorgulama işlemlerine başlayabilirsiniz. Fakat belirtildiği üzere kişilerin e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması son derece önemlidir. Eğer sisteme üyelik bilgileri ile giriş yapılmazsa kişilerin bilgi alabilmesi de mümkün olmayacaktır.

Zarar ziyan ile ilgili dosyanın hazırlanması bakanlığa gönderilmesi ve zarar ziyan ile ilgili karşılığını alınabilmesi adına kişilerin mevzuatlara uygun bir şekilde işlemlerini sürdürmesi gerekmektedir. Bu konuda e devlet üzerinden sunulan hizmet sadece işlemlerin takip edilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan kişilerin mevzuatları uygun bir şekilde dosyalarını hazırlanması ve göndermesi son derece önemlidir. Bu konuda bakanlık tarafından hazırlanan rehberleri incelenmesi de oldukça yararlı olacaktır.

Belirtlien hizmet tamamen ücretsiz olup tüm çiftçiler tarafından kullanılabilir durumdadır. Bu bakımdan sizler de hizmet ekranını kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*