2016 SGK İNTİBAK ZAMMI SORGULAMA


Emekli olan kişilerin elde etmiş oldukları maaşların arsız olması ve aralarında ki dengesizliklerin sürekli uzaması doğrultusunda yapılan yanlışları gidermek suretiyle yapılan uygulama çalışmaları olarak bilinir.

Kişilerin intibak üzerinden aldıkları herhangi bir zam olup, olmadıklarını sorgulayabilmeleri için muhakkak resmi işlem yapmaları gerekmektedir. Emekli hizmet bilgisi doğrultusunda hizmet veren kurumlardan birisi olarak bilinen E-devlet sistemi içerisinde intibak zammı sorgulama işlemi yapabilir, emekli zammı hakkında ki tüm gelişmeleri rahat bir şekilde görebilirsiniz. İlgili işlemi yapabilmek için muhakkak e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. İlgili şifreyi PTT üzerinden tahsil edebilmeniz oldukça mümkündür.

 

E-devlet şifresini tahsil etmiş kişilerin ilgili intibak zammı sorgulama işlemi yapabilmesi için direk https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi olan sayfaya giriş yapması ve sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” seçeneğini tıklayarak yeni bir sayfa açılmasını sağlayarak e-devletin sizlerden talep edeceği 11 haneli T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresi girişi sağlanması durumunda gerekli sisteme giriş yapabilmiş olacaksınız. İlgili sistem üzerinde emekli maaşınızın değişikliğini ve intibak zammı değişikliğini görebilmeniz oldukça mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*