2016 YILI HİZMET DÖKÜMÜ


Yürürlükte olan ve herkesin tek çatı altında görüntüleyebilecekleri en önemli hizmet dökümleri tamamen E-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Kişilerin başarılı sorgulama yapabilmeleri ve tümüyle hizmet dökümü alabilmeleri için muhakkak e-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İşe başlamadan, prim sorgulamaya kadar yer alan sistem üzerinde tüm çalışmalarınızı yapabilmeniz için PTT şubesinden E-devlet şifresi almanız gerekmektedir.

 

4A ve 4B olarak yapılan iki türlü farklı hizmet dökümü için sistem üzerinden seçiminizi yapmalısınız. 4A hizmet dökümü için https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu bağlantısına tıklamanız ve resmi olan E-devlet sayfasına ulaşmanız yeterli olacaktır. 4B üzerinden Hizmet bilgisi işlemi yapacaksanız https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi ilgili sayfaya ulaşmanız yeterli olacaktır. Sayfa üzerinde çıkan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” sekmesine tıklamanız ve bunun üzerinden tekrar karşınıza çıkacak olan T.C kimlik numarası dahil olmak üzere E-devlet şifresi kısımlarını doldurmanız sonucunda hizmet dökümü işlemlerinizi rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Hizmet dökümü kapsamına giren tüm kriterleri o alanda inceleyebilmeniz ve ayrıntılı bir şekilde dökümlere sahip olabilmeniz son derece mümkün olacaktır.

Hizmet dökümü alınması için e devletin kullanıma sunulması sayesinde sigorta türü fark etmeksizin herkesin sigorta bilgisine ulaşması sağlanmaktadır. Bu bakımdan sizler de e devlet üzerinden işlem yaparak sigorta ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Prim ödemelerinde sigorta başlangıç tarihine kadar her bilgi hizmet dökümünde yer almaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*