3 AYLIK 2022 MAAŞ SORGULAMA


3 Aylık Maaş Sorgulama

2022 maaşı olarak bilinen özürlü maaşlarının 3 aylık periyotlar halinde yapılması sonucunda kişilerin alacakları maaşları sorgulamasında son derece önem arz etmektedir. Kişilerin SSK içerisinde ki çalışma döneminde ödenmiş olan primlerin karşılığında emeklilik döneminde bir aylık maaş kurgusu devlet tarafından sağlanmaktadır. Özürlü maaşı almak üzere başvurusunu yapmış kişilerin hak kazanması sonucunda ne kadar maaş alacaklarını takip etmeleri ve alınacak olan maaşların ne boyutta olduğuna göz atmaları gerekmektedir.

Kişilerin ilgili birimlere sahip olması ve ilgili 2022 adı altında olan 3 aylık maaş sorgulaması yapmaları için muhakkak Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Konuyla ilgili online bir işlem olmaması sonucunda kişiler bu konuda telefon desteği ile tüm sorularına cevap bulabilir aynı zamanda maaş sorgulaması hakkında alacakları tutar dahil olmak üzere alacakları tarihi dahi öğrenebilirler. Bu tip hizmetlerin tamamen genel müdürlük üzerinden yürütülmesi kişilerin daha yakından takip edilmesini sağlamaktan ibarettir. Ki bahsi geçen kurum mail ve posta yöntemiyle de hizmet vermektedir.

2022 Maaşı Sorgulama

Engelli ve özürlü kişilerin devlet haklarından yararlanabilmesi süresi içerisinde ki en önemli durumlardan birisi olarak bilinen 2022 maaşından sadece sağlık kurulu üzerinden somut olabilecek rapora sahip olan kişilerin yararlandığı bilinmektedir. Kişilerin ilgili 2022 maaşlarından yararlanabilmesi için muhakkak Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat etmiş olması ve bu konuda hak kazanmış olması gerekmektedir. Sağlık kurulu raporunun en az %40 değere sahip olması kişilerin bu haklardan müstahak olmuş olması anlamına gelecektir.

Bu sebeple maaş sorgulamak isteyen kişilerin doğrudan ALO 144 olarak bilinen Sosyal Yardım Hattı üzerinde kişilerin telefon açarak 2022 maaşı konusunda destek alabilmeleri mümkündür. Operatör görüşmeleri yapmadan önce kişilerin gerçekten maaş alıp, almayacaklarını öğrenmeleri gerekmektedir. Bu sebeple SGK kapsamında 2022 maaşı alıp, alamayacağını sorgulamaları gerekmektedir. Alınan bilgiler doğrultusunda kişilerin ALO 144 destek hattı içerisinde tüm maaş bilgilerini öğrenebilmeleri ve 2022 maaş sorgulamaları yapabilmesi tamamen mümkün hale gelecektir. Kişilerin getirilen kanun kapsamına göre ilgili 2022 özürlü maaşları 3 ayda bir alınabilmektedir.

2022’de dile getirilmiş olan özürlü maaşlarını sorgulamak isteyen kişilerin T.C kimlik numarası doğrultusunda bahsi geçen işlemi yapabilmeleri mümkündür. Bahsi geçen işlemin gerek telefon hattı gerek ise internet platformu üzerinden yapılabilmesi tamamen mümkündür. Alo 144 olarak bilinen Sosyal Yardım Hattı içerisinde tüm sorularınızı iletebilir, 2022 maaşı sorgulama konusunda gerekli bilgileri vererek, tüm bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Yapılacak olan sorgulama işleminin herhangi bir zorluk derecesi bulunmadığı gibi, herkesin online bir biçimde ilgili işlemi anında yapabilmesi mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*