4C EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ


Kişilerin belli bir prim sayısını, gün sayısını ve yaşını doldurması sonucundan sonra emekli olma pozisyonuna gelecek olmasına yönelik takip etmesi gereken birden çok alan mevcuttur. Kişilerin resmi anlamda ne kadar süre çalıştıklarını öğrenebilmeleri ve bu kulvarda ne zaman emekli olacaklarını 4C bakımından öğrenebilmeleri için muhakkak E-devlet uygulamasını kullanmaları gerekmektedir. E-devlet tamamen kamu üzerinde yapılacak her türlü işlemlerin tek bir araya getirilmesine imkan tanımış resmi uygulamalardan birisi olarak bilinmektedir. Ki kişilerin bu hizmetten yararlanabilmesi için derhal E-devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. İlgili şifre birimi olmadan herhangi bir işlem yapabilmek ve 4C emeklilik işlemleri hakkında bir çok sorgulamayı yapabilmeniz maalesef ki mümkün değildir. Herhangi bir PTT şubeleri üzerinden alınabilecek olan E-devlet şifresi oldukça cüzi miktar karşılığında sağlanmaktadır.

 

SGK 4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi Üyelik Girişi

E-Devlet şifresi almış kişilerin 4C emeklilik işlemleri üzerinden evrak takibi yapabilmesi için derhal https://www.turkiye.gov.tr/4c-emeklilik-islemleri-evrak-takibi bağlantısına girmesi ve ilgili pencere içerisinde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” alanına tıklayarak yeni açılan ekran içerisinde T.C kimlik numaralarını girmesi ve PTT’den almış oldukları E-devlet şifresini girmeleri gerekmektedir.

Üyelik alma noktasında sorun yaşayan kişilerin e devlet giriş ekranında yer alan seçenekleri değerlendirmesi gerekmektedir. Böylece kolay bir şekilde kişielr online olarak sisteme giriş yapabilme imkanına sahip olacaktır. Üyelik alınması için PTT’den şifre alınması mümkün olduğu gibi bankaların online üyelikleri ile de kişiler e devlet girişi yapabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*