6552 YAPILANDIRMA SORGULAMA


6552 sayılı kanun ile kişilerin borçlarında yapılandırmaya gidilmiş ve borçların kolay bir şekilde ödenmesi sağlanmıştır. Yapılandırma sonrasında kişilerin borç takibinin yapabilmesi amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından online olarak hizmetler Kullanıma sunulmuştur. 6552 yapılandırma sorgulama olarak adlandırılan uygulamalar aracılığıyla kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilmek mümkündür ve hizmet almak isteyen kişilerin e devleti kullanılması zorunludur. e devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu menüsü altında yer alan 6552 yapılandırma sorgulama hizmetine tıklandığında kişilerin yapılandırılmış borçları ile ilgili tüm detaylar ekranda yer alacaktır. Böylece yayınlanan bilgilerin incelenmesi ile birlikte kişilerin istediği zaman güncel durumu öğrenmesi sağlandığı gibi üstelik hizmetler ücretsizdir. 6552 yapılandırma sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin yararlanacağı hizmet ekranı şöyledir;

 

6552 yapılandırma sorgulama hizmetinde yukarıdaki hizmet seçildikten sonra kişilerin detayları ekranda yer alır. Fakat bu konuda önemli olan bir nokta ise kişilerin üyelik girişi nin yapılmasıdır. E devlet üyeliği ile sisteme giriş yapılmaması halinde 6552 yapılandırma sorgulama hizmeti başta olmak üzere tüm e devlet hizmetlerinden bilgi alınabilmesi mümkün olmayacaktır Bu nedenle bilgi almak isteyen kişilerin ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir.

6552 yapılandırma sorgulama ile ilgili işlemi yapmak ve bilgi almak isteyen kişilerin aşağıda yer alan bağlantıya tıklaması yeterli olacaktır. Bağlantı aracılığıyla kişiler direkt e devlet üzerindeki sorgulama ekranına erişim sağlayacak ve bilgi almak için işlemlere başlayabilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*