ADIMA EN SON NE KADAR SSK PRİMİ YATIRILDI?


Kişilerin vermiş olduğu hizmet karşılığında, alacakları olan SSK prim miktarının yatırılıp, yatırılmadığı kişiler açısından oldukça önem arz etmektedir. Kişiler verilen haklardan yararlanmak suretiyle kendilerini sürekli koruma altına alarak her türlü riskleri minimize edip sıfıra düşürebilmektedir. Devletin verdiği birçok katılım sistemiyle kişiler gerek SMS ile gerek ise E-devlet sistemi üzerinden en son yatırılan prim miktarını görebilir aynı zamanda ne zamandan beri primlerin yatırıldığı konusunda bilgi sahibi olabilir.

 

SSK Sorgulama Yapma

SMS ile SSK prim sorgulaması yapmak isteyen kişilerin telefonun mesajlar bölümüne gelerek P yazarak bir boşluk bırakarak 11 haneli T.C kimlik numarasını yazarak Aile sıra no belirterek 5502’ye SMS gönderebilir. SGK kurumundan gelecek olan SMS ile size yatırılan en son prim miktarı rahatça görülebilmektedir. E-devlet üzerinden prim sorgulamak için öncelikle E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bunlara sahipseniz https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu olan bağlantıya giriş yaparak sayfada yer alan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” alanına tıklayarak yeni açılacak olan sayfaya 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi girerek yatırılan primler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigorta sorgulama konusunda online olarak hizmetlerin sunulması kişiler için kolaylık oluşturuluştur. Bu bakımdan online olarak yapılan işlemler ile birlikte sizler de sigortanızın takibini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik sunulan hizmetlerde kişilerin güncel bilgileri yayınlanmaktadır. Bu bakımdan her zaman için güncel bilgilere erişim sağlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*