ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA


Kişilerin adli sicil kaydı ile ilgili belge alması gerektiğinde bu konuda e devlete başvuru yapması gerekmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde kurumlara giderek uzun süre beklemek yerine hemen adli sicil kaydı alınabilir. Adli sicil kaydı sorgulama hizmetleri son yıllarda vatandaşlara sunulan kolaylıklardan sadece bir tanesidir. Hizmetin e devlet üzerinden sunulmasının yanı sıra çevrimiçi olarak belgenin alınıp resmi bir şekilde kullanılması da bu konuda avantaj sağlamaktadır. Adli sicil kaydı sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin belirtilen detaylara dikkat etmesi yeterli olacağı gibi sorgulama yapılacak ekran şöyledir;

 

Adli sicil kaydı üzerinden sunulan hizmetlerden kişilerin kolay bir şekilde bilgi ve belge alabilmesi adına ilk olarak üyelik girişi yapılmalıdır. Üyelik girişi sonrasında adli sicil kaydı sorgulama ekranında kişilerin belge ile ilgili bazı detayları girmesi istenir. Bu detaylarda belgenin nereye verileceği, verilecek yerin özel mi yoksa kamuya mı ait olduğu ve belgenin hangi amaç için verileceği belirtilmelidir.

Sisteme girilecek bu bilgiler sonrasında sistem tarafından kişilerin adli sicil belgesi oluşturulmakta ve bu belgede girilen bilgiler yer almaktadır. Resmi olarak kullanılabilen bu belge bilgisayara indirilerek dijital ortamda gönderilebilecek gibi aynı zamanda çıktı olarak da alınabilir. Kişilerin adli sicil kaydı konusunda tüm ihtiyaçlarını tek bir uygulama ile çözümlenebilmesi bu konuda kolaylık sağlarken sizler de istediğiniz zaman ve İhtiyaç halinde adli sicil kaydı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Adli sicil kaydı sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. Tüm hizmetler ücretsiz olduğu gibi kişilerin belge alma sırasında herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur. Üstelik kişiler arka arkaya belge oluşturarak belgeleri tümünü bilgisayarlarına indirerek kullanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*