Alo 171 SİGARA BIRAKMA HATTI


Ülkemizde son dönemlerde yapılan en yararlı çalışmalardan birisi olarak bilinen Türkiye’nin sigaraya karşı başlattığı savaş bir çok operatör desteği ve doktor desteği sayesinde mümkün kılacak pozisyona gelebilmektedir.

Sağlık bakanlığının sigarayı bırakmaya yönelik olan çağrıların tamamıyla başarıya ulaşabilmesi için kişilerin psikolojik algılarını yenerek ilgili sigarayı bıraktırmaya yönelik her türlü operasyonların tamamlanmasına verilen sigara bırakma hattı alo 171 olarak bilinmektedir.

Alo 171 SİGARA BIRAKMA HATTI

Sigara bırakma hattını arayacak kişiler operatör görüşmesinden önce muhakkak bir bant kaydından geçecek ve ilgili operatöre bağlanması sonucunda sigara bırakma isteğini ölçebilecek sorular kişilere sorulacaktır.

Gelen soru cevaplarına bağlı olarak alanında uzman olan kişiler, doğru teşhis ettirebilmek için kişilerin bulunduğu yerde yer alan aile hekimine gitmesini önermektedir. Görüşme içerisinde T.C kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenmektedir.

Yapılan karşılıklı görüşme içerisinde sigarayı bırakmak istediğiniz günü seçmeniz istenerek, psikolojik bakımdan ne kadar istekli olduğunuz ölçülebiliyor.

İster bugün, ister bir ay sonra bırakın verdiğiniz sözü yerine getirmeniz açısından telefon alacaksınız. İlgili sigarayı bırakabilmeniz için yapılan her türlü klinik çalışmalarında gerektiği takdir de ilaç tedavisi ile de, bıraktırmayı başarabilmektedirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*