BAĞKUR AFFI


SGK üzerinde yapılan ve birçok kişiyi olumlu durumlara iten genelge şartlarına göre şirket ortakları dahil olmak üzere tüm vatandaşların bu konuda BAĞ-KUR affından yararlanabilmesi mümkündür. Kişilerin çeşitli genelgeler içerisinde borçlarını yapılandırabilmesi ve buna bağlı olarak tüm BAĞ-KUR borçlarının en hafif değere düşmesi mümkün olacaktır. 4A ve 4B kapsamında olan kişilerin anaparası olarak bilinen ana borçların içerisinden herhangi bir indirim işlemi söz konusu olmayacaktır. Sadece bahsi geçen ana paranın yapılandırılması açısından af getirilmiştir. Ki bu sebeple kişiler ana para üzerinden BAĞ-KUR affından yararlanmak suretiyle borçlarını yapılandırabilecek ve buna bağlı olarak taksitli biçimde ödemelerini yapabileceklerdir.

 

Vergi, SSK ve BAĞ-KUR primleriyle ilgili birikmiş gecikmeli faiz uygulamaları tamamen ortadan kaldırılacak olup, gecikme zammı da alınmadan getirilen BAĞ-KUR affı sebebiyle silinecektir. Kişilerin yapılandırma işlemi içerisinde ki ana para üzerinden TEFE/ÜFE artış oranlarına bağlı olarak yeni bir faiz hesaplaması yapılmaktadır. Yeni oluşacak her türlü faiz tutarı, daha önce birikmiş faiz tutarlarının dörtte, üçünü silecek.

Bağkur Affı 2016

Af belirtildiği üzere kişilere belirli zamanlarda tanınan bir haktır. Bu nedene kişilerin aftan yararlanmak için ilgili süreleri takip etmesi ve bu süreler içerisinde af için işlemlerini yapması gerekmektedir. Böylece af dâhilinde gerekli indirimler sağlanmaktadır. Bağkur affı sürekli bir hizmet olmadığından dolayı kişilerin borçlarına dikkat etmesi ve zamanında ödemesi avantaj sağlayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*