BAŞBAKANLIK KAMU HİZMET ENVANTERİ GİRİŞ UYGULAMASI


İnternet üzerinden sunulan hizmetlerden bir tanesi de başbakanlık kamu hizmet envanteri giriş uygulamasıdır. Başbakanlık tarafından sunulan hizmetler ile birlikte kişilerin e devlet aracılığı ile işlem yapabilmesi ve bu konuda bilgi alabilmesi oldukça kolaydır.

Başbakanlık Kamu Hizmet Envanteri Giriş Uygulaması

Hizmet envanteri sorgulaması yapmak isteyen kişilerin bu konuda https://www.turkiye.gov.tr/kamu-hizmet-envanteri-giris-uygulamasi adresine giriş yapması gerekir. Bu adres üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde sorgulama yapması mümkün olmaktadır. Sorgulama işlemleri için kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir detay üyelik ile sisteme giriş yapılmasıdır. Üyelik girişi yapıldıktan sonra herhangi bir şekilde sorun yaşanması söz konusu değildir. başbakanlık kamu hizmet envanteri giriş uygulaması için aşağıda resimde görülen hizmet ekranı kullanılmaktadır. Bu hizmet ekranı sayesinde kişilerin başbakanlık kamu hizmet envanteri giriş uygulaması ile ilgili tüm işlemlerini yapabilmesi mümkün olmaktadır.

Resimde hizmet ekranı ile işlem yapılması için üyelik gerekir. Üyeliği bulunmayan kişilerin bu konuda mutlaka üyelik alması gerekir. Üyelik alınması için ise PTT’ye gidilebilir. PTT üzerinden satılan şifre ile birlikte kişilerin sisteme giriş sağlaması mümkün olur. Alınan şifre ile birlikte TC kimlik numarası da kullanılmalıdır. Kişilerin PTT dışında online bankacılık sistemlerini kullanması da mümkündür ve bu seçenekte bankaların online bankacılık sistemlerinde kullanılan üyelik bilgilerinin kullanılması gerekmektedir.

Böylece herhangi bir sorunla karşılaşmadan bilgi alınması ve hizmetlerden yararlanılması mümkün olacaktır. Kişilerin bu detaylara dikkat etmesi ile birlikte hizmetlerden yararlanmak oldukça kolaydır. Tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı kişileri ücret vermeden ve bir bedel ödemeden ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunulmuştur. Bu bakımdan başbakanlık kamu hizmet envanteri giriş uygulaması ve diğer e devlet hizmetlerinden kişiler rahatlıkla yararlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*