BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU


Vatandaşların herhangi bir konuda resmi olarak bilgi alabilmesi ve yetkililer tarafından desteklenebilmesi adına İçişleri Bakanlığı tarafından bilgi edinme başvurusu adı ile özel bir hizmet sorulmuştur. Kişilerin bilgi edinme başvurusu üzerinden yapacağı işlemler sayesinde çok kolay bir şekilde bilgi alabilmesi mümkündür. Üstelik kurumlara gitmeden e devlet üzerinden yapılan başvurular sayesinde kişilerin yaşadığı sorunlar da ya da bilgi almak istediği konularda İçişleri Bakanlığı’ndan destek alabilmesi mümkündür.

Kişilerin e devlet üzerinden yapacağı başvurularda öncelikli olarak e devlet üyeliğinin kullanılması gerekmektedir. e devlet üyeliğinin kullanılmadığı durumlarda kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi ve işlem yapabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle öncelikli olarak hizmetler yararlanmadan evvel mutlaka üyelik ile ilgili işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Kişilerin üyelik işi yapması halinde ise İçişleri Bakanlığının menüsü altında yer alan bilgi edinme başvurusu hizmet ekranı kullanılarak çok kolay bir şekilde işlemler tamamlanabilmektedir. Bilgi edinme başvurusu için vatandaşların kullanılması gereken hizmeti ekranı şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin kolay bir şekilde işlem yapabilmesi adına son derece basit bir ara yüz tercih edilmiş ve e devlet üzerinden Kullanıma sunulmuştur vatandaşların bu hizmet ekranına erişim sağlayabilmesi adına kullanması gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-bilgi-edinme Olarak belirlenmiştir. Bu açıdan kişilerin bağlantı üzerinden kolay bir şekilde hizmet ekranına erişim sağlaması ve bilgi alması mümkündür. Sizler de konuyla ilgili başvuru yapabilmek için belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Ücretsiz bir şekilde sunulan bu hizmetleri sayesinde İçişleri Bakanlığı’na ulaştırılan bilgiler kısa süre içerisinde incelenecek ve kişilere gerekli dönüşler sağlanacaktır. Bu bakımdan önemli konularda sizler de internet üzerinden bilgi edinmek adına gerekli girişimlerde bulunabilir ve istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*