BİMER BAŞVURU SONUCU SORGULAMA


Başbakanlık İletişim Merkezi olarak kullanıma sunuldu günden itibaren vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği ve yardım aldığı BİMER için yapılan başvurular da takip edilebilmektedir. BİMER üzerinden yapılan başvuruların takibi için e devlet kullanılmalıdır. E devlet aracılığıyla sunulmuş olan BİMER başvuru sonucu sorgulama sayfasında kişilerin yaptığı tüm başvurular sıralanmakta ve sonuçlara ulaşılması sağlanmaktadır. Kişilerin BİMER’e yaptığı başvuruları değerlendirme süreci işlem durumu ve yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Fakat buna karşın tüm başvuruların değerlendirildiği ve incelendiği unutulmamalıdır.

 

Resimde de görüldüğü üzere e devlet üzerinden sunulan hizmetlerin kişilerin bilgi alabilmesi oldukça kolaydır. Fakat işlem yapmak isteyen kişilerin e devlet üyeliğinin olması zorunludur eğer kişilerin e devlet üyeliği yoksa herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi de mümkün olmayacaktır. Üyelik ile girilecek sistemde kişilerin sonuç bilgisini ulaşması için sadece başvuru ekranı açıklaması yeterli olacak ve bu ekran üzerinden başvuru durumu görüntülenebilecektir. Sunulan hizmetlerin ücretsiz olmasının yanı sıra son derece basit bir kullanıma sahip olması da tüm vatandaşların hizmetlerden yararlanmasını sağlamaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/bimer-sorgu adresi üzerinden kullanıma sunulan hizmet sayesinde sizler de BİMER konusundaki ihtiyaçlarınıza giderebilirsiniz. Sunulan hizmetler de ücretsiz bir şekilde sağlanan destek ve soruna getirilen çözümlerin de vatandaşlara büyük bir kolaylık ve avantaj sağlamış durumdadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*