DAVA DOSYA SORGULAMA


Kişilerin davaları ile ilgili yapacağı işlemlerde online olarak açılan dava dosya sorgulama hizmeti kullanması gerekir. Dava dosyası sorgulama ile ilgili yapılacak işlemlerde e devlet üzerinden sorgulama yaparak bilgiye ulaşabilmek mümkündür. Dava dosya sorgulama işlemleri için e devlet üzerinden yapmak isteyen kişilerin aynı zamanda üyeliği de olması gerekir. Tüm sorgulamalar e devlet üzerinden gerçekleştirildiği için kişilerin üyelik olmadığı durumlarda ilk olarak üyelik alması gerekecektir. Online olarak yapılan işlemlerde kişilerin her zaman sorgulama yapma imkanı bulunmaktadır. Dava dosya sorgulama için e devlet üzerinden kullanılan ekran şöyledir;

 

Resimde görüldüğü üzere kişilerin üyelik girişi yapmadığı durumlarda sistem tarafından hata mesajı yayınlanacaktır. Bu mesajda ise kişilerin üyelik girişi yapması istenmektedir. Giriş yaptıktan sonra da bu mesaj kaybolmakta ekranda yer alan bilgiler doğrultusunda kişilerin dava durumunu takip etmesi mümkün olmaktadır. Hizmetler arasında dava dosya sorgulama dışında pek çok hizmet bulunmaktadır. Giriş yapmış kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-dava-sureci-sorgulama adresine giriş yapması sayesinde dava dosya sorgulaması mümkün olacaktır. Resmi bir şekilde sunulan hizmetler aynı zamanda kişilere güven sağlamaktadır.

Online olarak yapılan işlemlerde kişilerin dava sonuçlarına ulaşılabilir olması her zaman mahkemelerin kontrolünün yapılmasını sağlar. Mahkeme takibi yapmak istenmesi halinde e devlet üzerinden kolay bir şekilde dava durumu kontrol edebilir. Belirtilen adrese giriş yapılması ile tüm işlemler de tamamlanmış olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*