DENİZ SUYU SICAKLIKLARI


Türkiye’deki denizlerin sıcaklıkları ile ilgili sürekli kontroller yapılmakta ve bu kontroller sonucunda hazırlanan raporlar kullanıcılara sunulmaktadır. Vatandaşların deniz suyu sıcaklıkları ile ilgili bilgi olabilmesi adına e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerin yararlanması yeterlidir.

E devlet aracılığıyla kullanılan bu hizmetler sayesinde hangi denizin ne kadar sıcaklıkta olduğu kolay bir şekilde öğrenilmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde vatandaşların yararlanacağı hizmet ekranına giriş yapabilmesi adına herhangi bir üyeliğe ihtiyacı olmayacaktır. E devlet üzerinden sunulan tüm hizmetler de e devlet üyeliği gerekse de deniz suyu sıcaklıkları gibi herhangi kişisel bilgi içermeyen hizmetlerde bu durum geçerli değildir ve bu bakımdan e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapmadan da hiç kolay bir şekilde sistemden yararlanılması ve bilgi alınabilmesi mümkündür. E devlet deniz suyu sıcaklıkları hizmetinden yararlanarak bilgi almak isteyen kişilerin yararlanacağı hizmet ekranı ise şöyledir;

Bu hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/deniz-suyu-sicakliklari bağlantı adresi üzerinden işlem yapması gerekirken bu işlemler çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Tarayıcınız üzerinden bu bağlantı adresinizi açtığımızda karşınıza resimdeki gibi bir hizmet ekranı çıkacak ve kolay bir şekilde bilgi almanız sağlanacaktır. Böylece deniz suyu sıcaklıkları listesinden hangi denizin sıcaklığını öğrenmek istiyorsanız o deniz isminin karşısında yer alan dereceye bakmanız yeterlidir ve kolay bir şekilde böylece sıcaklıklar hakkında güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sorulan bu hizmetlerde güncel bilgiler kullanıma sunulmuştur ondadır ve bu açıdan bilgi alınması oldukça kolaydır.

Resimde görüldüğü gibi tüm denizler için detaylı bir şekilde sıcaklık bilgisi kullanıma sunulmuştur. Aynı deniz suyu sıcaklıkları da olduğu gibi hava tahminleri içinde yine e devlet üzerinden hizmet alınması ve bu konuda bilgi ulaşılması oldukça kolaydır. Bu hizmetlerde yine ücretsiz olarak e devlet aracılığıyla sunulmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*