E DEVLET 4B HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA


Bağkur 4B Hizmet Bilgisi

SGK kapsamında yer alan 4B sigortalıların hizmet bilgisi üzerinde bir çok döküme ulaşabilmesi ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türlü hizmet sorgulama işlemlerini yapabilmesi açısından aktif olarak yürütülen E-devlet sisteminde olağanüstü sonuçlar alabilmek sadece E-devlet şifresi sahibi olmanızla ilgili durumdur. Kişilerin bu konuda eksiksiz hizmete sahip olabilmesi açısından önem arz eden konulardan birisi olan E-devlet sistemi tamamen kişiye özel belirlenmiş şifre yöntemiyle çalışmaktadır. Şifre sahibi olmayan kişilerin PTT üzerinden şifreyi tahsil edebilmesi ve buna bağlı olarak 4B kapsamındaki tüm hizmet bilgilerinden yararlanabilmesi mümkündür.

4B kapsamında olan kişilerin E-devlet şifresine sahip olması sonucundan sonra https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi sistemine giriş yapması yeterlidir. İlgili giriş işleminden sonra karşınıza çıkacak olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alternatifine tıklamanız ve bu sebeple yeni bir sayfanın açılmasını sağlayarak E-devletin sizlerden talep edeceği 11 haneli vatandaşlık kimlik numarası dahil olmak üzere e-devlet şifresi girişi yapılması yeterli olacaktır. Kişilerin bu şekilde sisteme bağlanabilmesi ve akabinde 4B kapsamında yer alan tüm hizmet bilgisinden yararlanabilmesi mümkün olacaktır.

E Devlet 4B Hizmet Dökümü Sorgulama

Bağ-kur’a bağlı olan vatandaşların 4B kapsamında yer alması sonucunda kişilerin bir takım bilgilere erişebilmesi ihtiyaçları doğrultusunda önemli olabilmektedir. Hizmet kapsamında yer almaları doğrultusunda bir kaç önemli verilere ulaşarak hizmet detaylarını takip edebilmeleri bir işçinin güven kaynağı olarak bilinmektedir. Vatandaşların yatan prim gününü E-devlet sistemi üzerinden inceliyor olması bir çok problemleri ortadan kaldırabilmektedir. İş veren kişilerin ağzından çıkan sözlerin ne kadar gerçekçi olduğunu öğrenebilmek ve buna benzer bir çok 4B kapsamında yer alan işlemleri yapabilmeniz için muhakkak E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda E-devlet şifresi olmayan kişilerin herhangi bir PTT şubesi üzerinden kendi istekleri doğrultusunda şifre talep edebilmeleri mümkün hale gelmiştir.

4B kapsamında yer alan tüm kişilerin kendi istekleri doğrultusunda inceleme ve sorgulama yapabilmeleri aynı zamanda istenen dökümleri en iyi suretle inceleyebilmeleri açısından önem arz etmiş E-devlet politikası içerisinde işlem yapmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi olan adrese giriş yaparak, ekranda çıkan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” diyerek E-devletin sizlerden isteyeceği T.C ve E-devlet şifresini girerek tüm dökümleri sorgulamanız ve incelemeniz mümkün olacaktır.

4B Gün Sayısı Sorgulama

Kişilerin 4B kapsamında yer alan tüm bildirgeleri görebilmeleri ve buna bağlı olarak tüm işlemleri aynı sayfa üzerinde sorgulayabilmeleri E-devlet sistemi sayesinde mümkün hale gelmiştir. Kişilerin gelenek hale gelen bir takım ihtiyaçların en iyi şekilde çözümlenecek olması, kişilerin en kolay yöntem üzerinden sorgulama işlemi yapacak olmalarına eşit olacaktır. Birden çok ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması için kurulmuş olan E-devlet sistemi politikası tamamen kişiye özel şifre desteği ile çalışmaktadır. Bahsi geçen şifre sadece PTT üzerinden tahsil edilebilmektedir.

4B hizmet bilgisi sorgulamak isteyen kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi olan adrese girmeleri ve bu konu içerisinde tüm sorgulamalarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. PTT’den alacağınız şifre ile veya var olan E-devlet şifrenizle sisteme giriş yapabilmeniz için ilgili bağlantıyı açmanız durumunda karşınıza gelecek olan sayfa’da ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” olan sekmesine tıklayıp tekrar açılacak olan sayfa üzerinden de sizlerden istenen 11 haneli vatandaşlık kimlik numarası ve PTT’den almış olduğunuz E-devlet şifresini girecek olmanızla birlikte hizmet bilgisi sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*