E DEVLET DASK POLİÇE SORGULAMA


Türkiye’de yaşanan doğal afetler sonrasında pek çok konuda sigortalar ile önlem alınması amaçlanmış ve bu doğrultuda zorunlu deprem sigortası olarak adlandırılan da zorunlu hale getirilmiştir.

Tüm ev sahiplerinin evleri için yaptırması gereken DASK sayesinde deprem gibi durumlara karşı güvence sağlanabilmektedir. DASK sigortası yaptıran kişilerin sigorta ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi, sigorta takip yapabilmesi adına e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanması gerekmektedir.

DASK Bilgileri Nasıl Alınır?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından e devlet aracılığıyla sunular hizmetler sayesinde kişiler sigorta poliçe bilgilerini öğrenebilmektedir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde ilgili hizmetinin seçilmesinin ardından kişilerin üyelik bilgilerini girmesi gerekmektedir. E devlet üyelik bilgileri girişi sonrasında ise sistemde kişilerin DASK açısından güncel durum yer alacaktır. Birden fazla evi olan kişilerin tüm evler için ayrı ayrı DASK alması gerekirken bu ekranda da tüm DASK’lar listelenerek kişilerin bilgi alması sağlanmaktadır.

Dask Yenileme

Listelemede kişilerin DASK sigorta detayları öğrenebildiği gibi özellikle poliçe bitiş tarihi dikkate alınmalıdır. DASK sürekli yenilenmesi gereken bir sigorta olup kişilerin sorgulama yaparak sigortanın ne zaman biteceğini öğrenmesi oldukça kolaydır. Bu bakımdan e devlet üzerinden poliçe sorgulama yapan kişileri poliçe bitiş tarihlerini mutlaka incelemesi gerekmektedir. Bu sayede DASK’ın herhangi bir şekilde geciktirilmesi ya da aksatılması mümkün olmazken yenileme tarihlerinde işlemler yapılarak sigortanın sürekli aktif olması sağlanabilir. DASK konusunda online olarak bilgi alan kişiler sigorta ile ilgili detaylarda ya da sorunlarda sigorta firmalarına müracaat etmelidir.

 

DASK konusunda kişilerin takip etmesi gereken link https://www.turkiye.gov.tr/dask-police-sorgulama olarak belirlenmiştir. Bu link üzerinden direk e devlet girişi yapabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*