E DEVLET SSK HİZMET DÖKÜMÜ


Kişilerin SGK ile ilgili bir çok önemli işlemleri yapabilmesi için derhal E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Kamu dairelerini ilgilendiren tüm işlemlerin tek çatı altında E-devlet sistemine sığdırılmış olması kişilerin çok rahat biçimde döküm işlemlerini gerçekleştirebilmeleri tamamen mümkün hale gelmiştir. E-devlet şifresi olmayan kişiler gerekli hizmet dökümlerini inceleyemeyeceği gibi, bu kişilerin bizzat herhangi bir PTT’den e-devlet şifresi alması gerekmektedir. Alınan E-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yapmanız ve aşağıda yer alan aşamalara uymanız gerekmektedir.

Aşama 1; https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu sayfasını açın o kısımda yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayın.

Aşama 2; Tıklama işleminden sonra önünüze gelecek T.C kimlik no ve E-devlet şifresi kısmını doldurun. E-devlet şifresi PTT’den almış olduğunuz şifredir.

Sisteme giriş yap demeniz sonucunda direk E-devlet SSK Hizmet dökümü sayfasına giriş yapmış olacaksınız. Hizmet dökümü dahil olmak üzere bir çok dökümleri aynı işlem içerisinde yapabilmeniz veya bu işlem doğrultusunda farklı işlemlere geçiş yapabilmeniz bu sistem sayesinde mümkün olacaktır.

SSK 4A Hizmet Bilgisi

Özel sektör ve kamu sektörü dahil olmak üzere sigortalı çalışan kişilerin 4A kapsamında yer alıyor olması sonucunda bir takım ihtiyaçların doğal olarak çoğalması görülmektedir. Kişilerin ilgili kapsam içerisinde 4A hizmet dökümü alabilmesi için E-devlet sisteminden yararlanıyor olması gerekmektedir. E-devlet tamamen her kişiye özel olan konsept içerisinde çalışmakta olup, özel şifre mantığı ile hizmet vermektedir. Kişilerin herhangi şifreye sahip olmaması durumunda, herhangi bir hizmetten yararlanabilmesi de maalesef mümkün olamamaktadır. Bu sebeple PTT üzerinden alınacak olan E-devlet şifresi ilgili 4A hizmet bilgisi dökümlerine ulaşabilmeniz olanak sağlayacaktır.

Kişilerin E-devlet üzerinden hizmet bilgisi alabilmesi için muhakkak https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu olan bağlantı adresinden işlem yapması gerekmektedir. İlgili işlem üzerinde yapılacak olan tüm çalışmalar E-devlet şifresiyle çalışacağı gibi, şifresini alan kişiler bağlantı üzerinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” sekmesine tıklayarak yeni açılacak olan ekran içerisinde talep edilen 11 haneli T.C kimlik numarasını ve E-devlet şifresini girmelidir. Şifre işlemini giren kişiler tamamen 4A kapsamında ki tüm hizmet bilgisine sahip olabilecektir.

SSK 4A Tescil Kaydı Tespiti

4A kapsamında olan kişilerin Bağ-kur dahil olmak üzere Emekli sandığı hakkında yapacakları bir çok işlemler içerisinde yer alacak olan 4A tescil kaydı tespiti işlemini yapmak isteyen kişilerin E-devlet sistemi üzerinden bir çok sorgulamaları yapabilmesi mümkündür. E-devletin T.C kimlik numarasıyla kişiye özel bilgiler aktarıyor olması tamamen, kişiye özel verilen E-devlet şifresiyle ilgilidir. PTT üzerinden alınabilen ilgili E-devlet şifresi 4A kapsamında yer alacak Tescil kaydı dahil olmak üzere bir çok alanlarda geçerli olmaktadır.

E-devlet şifresine sahip olan kişilerin tescil kaydı sorgulama ve tescil kaydı tespiti yapabilmesi ilgili https://www.turkiye.gov.tr/4a-tescil-kaydi bağlantı üzerinde mümkün hale gelmektedir. Kişiler PTT’den almış oldukları E-devlet şifresi ile SGK hizmetlerinden yararlanarak 4A kapsamına giriş yaparak, ilgili tescil kaydı tespitlerini en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilir. Bu bağlamda giriş yapılan bağlantı içerisinde ki sayfa üzerinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alternatifini tıklamanız ve akabinde yeni çıkacak pencere içerisinde talep edilen 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

Aylık Hizmet Dökümü Alma

Kasım 2014 tarihi itibariyle tüm SGK işlemlerinin zorunlu bir şekilde E-devlet sistemi üzerinden yapıldığı bilinmektedir. E-devlet şifresi olmayan kişilerin hiç bir şekilde döküm alma veya buna benzer bir işleme sahip olabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle PTT üzerinden derhal e-devlet şifresinin alınması ve bu doğrultuda aylık hizmet dökümlerinin e-devlet vesilesiyle alınabilmesi mümkün olacaktır.

Tek çatı altında hizmet veren E-devlet üzerinden Aylık Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

PTT ile alacağınız E-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yaparak gerekli olan T.C ve E-devlet şifresi girişini sağlamanız sonucunda Hizmet Dökümü sayfasına erişebileceksiniz. İlgili konseptte hangi hizmetin dökümlerini almak istediğinizi belirten seçeneklerini işaretlemeniz sonucunda 4A veya 4B gibi seçenekleri seçmeniz sonucunda tüm dökümlerinizi tek çatı altında görebilmeniz mümkün olacaktır. İlgili işlem içerisinde günlük ve aylık olmak suretiyle bir çok dökümleri çıktı yöntemiyle alabilmeniz mümkün olacaktır.

E-devlet şifresine sahip olmayan kişilerin hiç bir yöntemle döküm alabilmesi ve buna benzer olan işlemi yapabilmesi maalesef ki, mümkün değildir.

E devlet üzerinden sunulan tüm bu hizmetler ile yapacağınız işlemler çok daha kolay bir hale geldiği gibi kişiler zorlanmadan işlemlerini online olarak yapabilir.


1 Comment Posted

  1. Sayın SSK yetkilileri Ben emekli Vatan’a, Millete ve Devlet’e yıllarca hizmet etmiş bir Astsubayım;benim fiili hizmet yılım 1 yıl öncesine kadar 19 yıl 2 ay idi ne oldu da 18 yıl’a indirgendi? Benim emeklilik belgemde 25 yıl 2 ay hizmet yılı yazıyor. Ayrıca ben Kasım 1978 yılında Asker olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine Asker olarak girdim.10 ay 25 gün Kıt’a çvş olarak Askerlik yaptım. Sonra Astsubay sınavlarına girip Eylül 1979 yılında Astsubay öğrenci oldum.30 Ağustos1980 yılında da Astsubay olarak göreve başladım.Taki hayati bir silah kazası geçirerek malulen 15.4.1999 yılında emekli oldum. Allah c.c rızası için sizden istirham ediyorum bu yanlışlığın düzeltilmesini arz ve talep ediyorum. Durumu Sayın Başkan’nımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ( Hava Kuvvetlerine) de ayrıca müracaat edip mağduriyetimin giderilmesini arz ve talep edeceğim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*