E-İMZALI BELGE DOĞRULAMA


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen faaliyetler kapsamında pek çok sporcu lisansı olarak spor yapmayı planı bulunmaktadır. Bu tür Durumlarda kişilerin sporcu olduğunu kanıtlayabilmesi adına belge alınması gerekmektedir. İnternet üzerinden alınabilen belgeler aynı zamanda doğrulama yöntemi ile doğrulanabilmektedir. Kişilerin e-imzalı belge sorgulama işlemlerini yapabilmesi adına internet üzerinden sunulan hizmet ekranında erişim sağlaması gerekmektedir.

e-imzalı belge doğrulama işlemlerinde kişilerin belgenin altında yer alan barkod numaralarını kullanması gerekir. Doğrulama alanında yer alan bölümleri bu barkod numaralarının girilmesi yeterli olmaktadır. barkod numaraları girildikten sonra sistem üzerinden yapılan sorgulamalar ile birlikte barkod numarasını ait belgenin gerçek olup olmadığı kolay bir şekilde tespit edecektir. e devlet aracılığıyla sunulan hizmetler kişiler için büyük bir kolaylık sağladığı gibi sahte belgeler ile işlem yapılmasını önlenmesini amaçlamaktadır. Bu açıdan ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanarak sizler de verdi kolay bir şekilde doğrulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. genel olarak e devlet üzerinden alınan tüm bölgelerde sorgulama imkanı bulunmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi belgelerin üzerinde herhangi bir oynamanın yapılmaması ve vatandaşların mağdur edilmemesidir. Bu açıdan e devlet üzerinden alınan bir belgenin temin edilmesi halinde mutlaka e devlet aracılığıyla belgenin doğruluğunu kontrol edilmesi gerekmektedir. Belge doğruluğunu kontrol edilmesi ile birlikte sistem tarafından verilecek sonuçlara göre ise işlemler güvenli bir şekilde sürdürülebilmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan hizmetler sadece doğrulama ile sınırlı değildir kişilere devlet üyelik bilgilerini sisteme giriş yaptıktan sonra bakanlık menüsü altında yer alan tüm hizmetleri kullanma imkanına sahip olmaktadır ve hizmetler aracılığıyla kolay bir şekilde hem ihtiyaçlar giderilebilmekte hem de istenilen bilgilere erişim sağlanabilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/kalkinma-bakanligi-imzali-belge-sorgu üzerinden işlemi yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*