E-NABIZ KİŞİSEL SAĞLIK SİSTEMİ


Sağlık alanında yapılan son yenilik ile birlikte e-nabız adı verilen yeni bir sisteme geçilmiştir. E nabız sistemi kişilerin tüm sağlık bilgilerinin kayıt altına alınarak saklandığı ve olası sağlık durumlarında tüm doktorların erişebildiği ortak bir platformdur.

Kullanıcıların bugüne kadar yaşadığı tüm sağlık sorunlarının eklendiği ve vatandaşların kullandığı ilaçların dahi sistemde kayıtlı olduğu e-nabız bu açıdan sağlık alanında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. E-nabız sistemine dahil olmak isteyen kişilere bu konuda üyelik alması gerekirken üyelik sonrasında tüm bilgilerin kayıt altına alındığı görülecektir. E-nabız kişisel sağlık sistemi için kullanıcıların e devlet sistemini tercih etmesi gerekmektedir. E devlet üzerinden yapılan işlemler ile birlikte herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde üyelik alınması söz konusudur.

Bu açıdan sizler de e-nabız kişisel sağlık sistemi için açılan hizmet ekranında erişim sağlayabilir ve bu hizmet ekranından kolay bir şekilde güncel bilgilerini kontrol edebilirsiniz. E devletin önüne yaptırılan hizmet ekranı ise şöyledir;

 

Konu ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin bu işlemleri yapması gerekirken e devlet aracılığıyla sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğu gibi e-nabız hizmeti tamamen ücretsizdir. Kişilerin sağlık alanında sadece doktorları için değil kendisi için de bilgi alınabilecek bu hizmet ekranı sağlık için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kişilerin sağlık takibinden ilaç kullanımına kadar geçmiş dönemlere dair bilgi alınabilir durumda olması e-nabız sisteminin kullanılmasında teşvik edici durumdadır ve sizler de belirtilen hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. E-nabız sistemi e devlet sitesinin yanı sıra ayrı internet sitesi üzerinden de kullanıma sunulmuştur ve bu site de tercih edilebilir.

https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-e-nabiz-kisisel-saglik-sistemi bağlantı üzerinden kişiler kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahiptir ve sizler de bağlantı üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*