E-PASAPORT GÖNDERİ TAKİBİ


Pasaport sisteminde yapılan düzenlemeler ile birlikte e pasaport sistemine geçiş yapılmış ve pasaport sayesinde kişilerin pasaport kontrolünden, pasaport sahibi olmasına kadar tüm işlemler çok kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. E Pasaport gönderi takibi gibi çeşitli uygulamaların oluşturulması sayesinde vatandaşların internet üzerinden hizmet alması artık mümkün.

E pasaport gönderi takibi işlemlerini yapmak isteyen kişilerin kullanması gereken hizmet ekrana e devlet olmaktadır. E devlet üzerinden kullanıma sunulan bu hizmete Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından desteklendiği gibi güncel veriler üzerinden kullanıma sunulmuştur. Bu bakımdan sizler de e Pasaport gönderi takibi yapmak için e devlet üzerinden sunulan hizmet ekranından yararlanabilirsiniz.

 

Resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı https://www.turkiye.gov.tr/pasaport-gonderi-takibi olarak belirlenmiştir. Bu bağlantı üzerinden hizmet ekranına giriş yapan kişilerin ilk olarak üyelik girişi yapması ve ardından hizmetten yararlanması gerekmektedir. E devlet üyelik girişi konusunda üyelik bilgilerini bilmeyen vatandaşların yapması gereken işlemler yeni bir üyelik almaktır. Alınan üyelik ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde sisteme giriş yapabilmek mümkün olacağı için sizler de konuyla ilgili işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ise konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapmanız yeterli olacaktır. E Pasaport takibi gibi pek çok pasaport ile ilgili işlem e devlet üzerinden kullanıma sunulduğundan dolayı sadece belirtilen hizmetlerde değil diğer pasaport hizmetlerinden de yararlanarak işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz. Günümüzde çok daha hızlı bir şekilde yapılan işlemler sayesinde kişilerin günlerce beklemesine gerek kalmayacak ve özellikle internet üzerinden takip edilebilmesi vatandaşların kolay bir şekilde işlemlerinin tamamlanmasını sağlayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*