E-VERGİ LEVHASI SORGULAMA


Gerek bireysel gerek ticari olarak vergi işlemleri ülkemizde mevzuatlar dahilinde yapılmakta ve mükelleflerin istediği zaman bilgi alabilmesi için online olarak da hizmetler kullanıma sunulmuştur. Sunulan bu hizmetler sayesinde kişilerin yapacağı işlemler oldukça kolaylaştırılmıştır. Sunulan hizmetlerde kişilerin bilgi alabilmesi adına yararlanabileceği en önemli portal e devlettir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler dahilinde vergi ile ilgili tüm detaylar kolay bir şekilde görülebilir. Online olarak yapılan işlemlerde en çok tercih edilen hizmetlerden bir tanesi e vergi levhası sorgulama hizmetidir. E devlet üzerinden sunulan bu hizmet ekranı şöyledir;

E vergi levhası sorgulama hizmeti ile birlikte kişilerin vergi ile ilgili güncel durumu ve bilgileri görüntülenebildiği gibi vergi borcu da kontrol edilebilmektedir. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin bu konuda ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir.

Üyelik girişi yapan kişiler online olarak kolay bir şekilde hizmet üzerinden bilgi alabilecektir. vergi ile ilgili işlemlerde zaman gecikmesi çok önemlidir. Vergi ödemelerini zamanında yapılması herhangi bir ihmalin olmasını ya da daha fazla ceza ödenmesini önleyecektir. Bu nedenle e devlet üzerinden sunulan e vergi levhası sorgulama gibi hizmetler ile kişilerin vergi durumunu sorgulaması ve gerekli işlemlerini zamanında yapması önerilir. E vergi levhası sorgulama hizmetini kullanmak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hemen e devlet üzerinden işlemlerine başlayabilir. E devlet aracılığı ile yapılacak bu işlemlerde online olarak üyelik girişinin yapılması zorunlu tutulmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*