E-VERGİ LEVHASI


E-Vergi Levhası

Kişilerin zirai kazançlar elde edebilmesi açısından yapılan her türlü kazançların vergilendirilmesi şart hale gelmiştir. Kişiler E-vergi levhası ile daha güvenli ortam üzerinde ticaret yaparak zirai kazançlarının devam etmesini sağlayabilmektedir.

Zorunlu hale gelen sektör içerisinde ki farklı vergi dilimlendirmelerinin zamanında vergi dairesine beyan edilmesi ve bu tür işlemlerinin tamamen e-vergi levhası üzerinden yapılabilmesi mümkündür. Ticaret içerisinde olan kişilerin yapacakları resmi işlem içerisinde güveni aşılamak suretiyle yaptıkları e-vergi levhası işlemleri tamamen online bir biçimde sağlanabilmektedir.

Kişilerin vergi dairesinin kendi platformu içerisinde işlem yapabilmesi ve e-vergi işlemlerinden yararlanabilmesi mümkün hale gelmektedir. Kişiler vergi mükellefi olan herhangi birini sorgulamak istediklerinde yapmaları gereken tek işlem tamamen ilgili şu https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_VRG_LVH bağlantı içerisinde sağlamaları gerekmektedir.

Sorgulama işlemi yapacak kişilerin öncelikle kendi bilgilerini girmeleri daha sonrasında sorgulama yapılacak olan vergi mükellefi kişilerinin bilgileri girilmelidir. Giriş işlemlerinden sonra aynı sistem üzerinde kişiler, vergi mükellefi olan kişilerin halen devam edip, etmediklerini görebilir hatta vergi mükellefi olup, olmadıklarını da inceleyebilirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*